چگونه با رنگ آمیزی دیوارها، دکوراسیون داخلی را تغییر دهیم

0

با وجود ایده های متعدد طراحی و وجود وسادل تزئینی گوناگون، همواره این سوال در ذهن افراد وجود دارد که موثرترین راه ایجاد تغییر در فضای اتاق چیست؟

پاسخ سوال فوق، رنگ می باشد. دو دلیل مختلف برای این پاسخ داریم. اول اینکه عنصر کلیدی طراحی داخلی، در نظر گرفتن یک پایه و بنیان اصلی است که بقیه عوامل دکوراسیون بغاید متناسب با آن باشند. از آنجایی که نقطه اساسی هر فضای داخلی، دیوارها هستند، بنابراین ایده خوبی می باشد که تغییر را از دیوارهای خانه شروع کنیم. دلیل دوم، روانشناسی رنگ می باشد. اینکه رنگ ها قدرت تغییر حس و حال افراد را دارند، یک واقعیت اثبات شده است. به عنوان مثال، از حس اشتیاق گرفته تا حس شور و هیجان همه می تواند با استفاده از رنگ ها حاصل شود.

علاوه بر این، رنگ آمیزی دیوارها با رنگ هایی هم اکنون مد هستند و یا انتخاب آخرین تکنیک های نقاشی، لزوماً انتخاب مناسبی نیستند. برای اثرگذاری بیشتر، بایستی رنگ ها را متناسب با فضا و شخصیت مالک خانه انتخاب نمایید.

رنگ های روشن در برابر رنگ های تیره – ارتباط بین اندازه و رنگ

تغییر زمانی شروع می شود که عناصر کلیدی طراحی داخلی به درستی بر روی پروژه اجرا شوند. اولین گام طراحی، در نظر گرفتن اندازه اتاق می باشد.

رنگ های روشن، فضای اتاق را بازتر می سازند و سبب می شوند یک اتاق کوچک، بزرگ تر به نظر رسیده و یا یک اتاق بزرگ، وسیع تر به نظر برسد. در حالی که رنگ های تیره تر در اتاق کوچک، سبب می شوند احساس گرفتگی در فضای اتاق القا شود.

رنگ آمیزی

تا چه اندازه باید از رنگ های پررنگ استفاده کرد؟

هنگام نقاشی یک خانه کوچک، محتاطانه عمل کنید. در صورتی که از میزان زیادی رنگ های پررنگ استفاده کنید، ممکن است سبب ایجاد عدم تعادل در فضای اتاق شوید. هر چند رنگ های پررنگ، شور و هیجان بیشتری را القا می کنند، اما این هیجان تنها یک  تا دو هفته ماندگار خواهد بود و با گذشت زمان خسته کننده به نظر خواهد رسید. سعی کنید از یک رنگ و یا رنگ های متضاد روشن استفاده کنید. به عنوان مثال، ترکیبی از بژخاکستری و سبز ملایم می تواند گزینه مناسبی باشد.

رنگ آمیزی

بسیار مهم است که جریان ملایمی را از دیواری به دیوار دیگر ایجاد کنید. همچنین توجه به رنگ وسایل و تزئینات دکوری بسیار مهم می باشد.

رنگ ها و تکنیک های رنگ آمیزی اتاق های بزرگ

نقاشی های دیواری

نقاشی های دیواری آثار هنری قابل توجهی هستند که برای لابی خانه های بزرگ، اتاق نشیمن و یا اتاق کودک مناسب هستند. توجه داشته باشید که دید این دیوارهای نقاشی شده را با مبلمان و دیگر وسایل  مسدود ننمایید.

رنگ آمیزی

الگوهای هندسی مدرن و طرح های انتزاعی

الگوهای هندسی و طرح های انتزاعی کمک می کنند تا چندین رنگ را در شکل های مختلف کنار هم بیاورید. بنابراین می توانید یک دیوار را مطابق با این الگوها رنگ آمیزی کرده و سه دیوار دیگر را تیره تر نمایید. یکی از رنگ های تیره داخل الگو را انتخاب نمایید. این ایده برای فضای اتاق غذاخوری و اتاق مطالعه مناسب می باشد.

رنگ آمیزی

بلوک بندی رنگ ها

بلوک بندی رنگ ها را امتحان کنید! در این تصویر، از رنگ های متضاد استفاده شده است، مطمئن شوید که از دو یا سه رنگ پررنگ در بلوک بندی رنگ ها استفاده کنید.

رنگ آمیزی

رنگ ها و تکنیک های نقاشی کردن اتاق های کوچک

رنگ آمیزی به صورت نوارهای افقی عریض

خطوط افقی، توهم فضای وسیع تری را القا می کنند و در مقایسه با خطوط عمودی مدرن تر هستند. نوارهای افقی در اندازه های تصادفی و در رنگ های روشن، فضا را جالب تر و سرزنده تر می سازند.

رنگ آمیزی

تکنیک رنگ آمیزی امبره

تکنیک رنگ آمیزی  امبره، روشی است که باید حتماً آن را امتحان کنید. پس زمینه امبره شبیه به رنگ آمیزی به صورت نوارهای افقی می باشد، با این تفاوت که مرز بین خطوط واضح نیست و محو می باشد. این تکنیک می تواند تنها بر روی یک دیوار به کار برده شود و ترکیبی از رنگ ها می باشد که حالتی محوشده دارند. این تکنیک از روشن ترین رنگ شروع شده و کم کم با رنگ های تیره پایان می یابد.

رنگ آمیزی

رنگ آمیزی نیمی از دیوار

این تکنیک به شما اجازه می دهد که از رنگ های روشن و پررنگ استفاده کنید. در این روش، به جای رنگ آمیزی کامل دیوارها، تنها نیمی از دیوار را رنگ آمیزی می کنند. در یک فضای کوچک، می توانید رنگ یکنواخت خنثی را در کنار رنگ پررنگ تر به کار ببرید.

رنگ آمیزی

رنگ های متالیک برای دیوارها

رنگ های سفید، خاکستری یا طلایی متالیک را امتحان کنید. ترکیب این رنگ ها، بر زیبایی هر خانه کوچکی خواهند افزود.

رنگ آمیزی

همچنین می توانید بدون رنگ آمیزی دیوارها، با استفاده از وسایل تزئینی و دیگر عناصر موجود در دکوراسیون، رنگ را به فضای داخلی اتاق بیفزایید.

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.