روزانه ۱۰ واحد مسکونی به شیوه صنعتی ساخته می شود

0

با تجهیز بخش مسکن به پروژه صنعتی سازی ساختمان در راستای برنامه‌های تعریف شده باید طی کمتر از دوسال، ساخت هشت هزار واحد مسکونی را محقق سازیم.
حسن قلعه‌نوعی مدیر عامل شرکت مدیریت پروژه های ساختمانی ایران ” مپسا ” اظهار داشت: پروژه صنعتی‌سازی ساختمان در قالب ۲۲ شرکت پیمانکاری تعریف شده است که این شرکت‌ها طی کمتر از دو سال مکلف به تأمین حدود هشت هزار واحد مسکونی شده‌اند.
وی افزود: در راستای نیاز مبرم کشور با توجه به جوان بودن جامعه ایرانی، ساخت هزار و ۱۰۰ واحد در مرحله نخست مورد تأیید قرار گرفته است که این مجموعه ساختمان‌ها در سه طبق و سه تیپ ۵۸ متری، ۷۰ متری و ۸۳ متری باید ساخته و تحویل متقاضیان شود.
قلعه‌نوعی ادامه داد: هدف شرکت مدیریت پروژه‌های ساختمانی ایران از ورود به این عرصه جدای از اهتمام و مشارکت با نهاد‌های دست‌اندرکار در بخش مسکن، استفاده از سیستم‌های مختلف جهت محقق کردن پروژه صنعتی سازی ساختمان‌هاست.
وی گفت: در راستای اجرایی کردن پروژه صنعتی سازی ساختمان‌ها از حدود شش سیستم مختلف استفاده خواهد شد چرا که با تجهیز تولیدکنندگان بخش مسکن به سیستم‌های متنوع روز قادر خواهیم بود طی هفت ماه هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی، در فاز دوم طرح یعنی طی ۱۶ ماه آتی دوهزار واحد و در فاز سوم باید با صرف زمانی کمتر از دو سال کلیه واحد‌های لحاظ شده در قالب این پروژه باید محقق شود.
مدیر عامل شرکت مپسا تصریح کرد: صنعتی سازی ساختمان دارای ویژگیهای خاص از جمله سرعت بالا، سبکی ساختمان، کاهش آسیب‌های ناشی از زلزله و کاهش هدرروی انرژی است که توجه به این امور و اجرایی کردن آْنها می‌تواند تا حد زیادی کلاس وی با اشاره به این موضوع که کلیه طرح صنعتی‌سازی شامل هشت هزار واحد مسکونی است، گفت: با استفاده از عایق‌های با کیفیت در احداث ساختمان‌های صنعتی قادر خواهیم بود تا ۱۵ درصد از هدررفت انرژی پیشگیری کنیم.
وی ضمن تأکید بر این موضوع که بهره‌وری از مکانیزم صنعتی‌سازی ساختمان به مفهوم افزایش بهای ساختمان نیست، تأکید کرد: در راستای تولید خانه‌ها مسکونی به شیوه صنعتی‌سازی، سعی تولیدکنندگان بر این خواهد بود که هزینه‌های تمام شده مسکن‌های تولیدی افزایش نیابد، شاید از ابتدای شروع تا مبنا یعنی تا زمانی که خط تولید شکل گیرد کمی افزایش قیمت را شاهد باشیم اما با تسهیلاتی که دولت برای این بخش قائل شده است به حتم افزایش بهای ساختمان‌های تولیدی متوجه بهره‌برداران نخواهد شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.