روش فروش پروژه های بزرگ

0

با نزدیک شدن به ماه های پایانی دولت یازدهم، نهادهای اجرایی همچون دوره های گذشته توجه بیشتری به آمار و ارقام از خود نشان می دهند و هریک متناسب با مقتضیات حزبی و جناحی موضوعاتی را مطرح می کنند. همواره یکی از محوری ترین مانورهای آماری چه در دوره انتخابات، چه در بازه پایان دوره ریاست جمهوری، در حیطه صنعت ساختمان و به ویژه مسکن انجام گرفته است. تابستان سال ۱۳۹۵ در حالی نفس های آخر را می کشد که وعده های رنگارنگ خروج مسکن از رکود و افق های روشن کارشناسان نزدیک به دولت، هیچ کدام نمود عینی پیدا نکرد و با عبور از فصل رونق دیگر نمی توان نسبت به ادامه سال خوش بین بود. گزارشهای جالبی طی ماه گذشته در رسانه ها مطرح شد که یکی از برجسته ترین آنها موضوع هشت برابر شدن وام مسکن در دولت یازدهم بود. در ابتدای دولت یازدهم وام خرید مسکن در نهایت به ۲۰ میلیون تومان رسیده بود که طی ۳ سال اخیر این رقم در چند مرحله افزایش یافت و به سقف ۱۶۰میلیون تومان برای تهرانی ها رسید. بر اساس گزارش مرکز آمار ایران طی سالهای ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۱ متوسط قیمت هر مترمربع مسکونی در تهران ۴۵۹درصد افزایش یافت که باید ساخت و ساز دولتی مسکن مهر، تحریم ها و سیاست های کلان را ازدلایل عمده این جهش بدانیم.

۱)خود را در فضای مجازی به روز نگه دارید.

تحقیقات دپارتمان مطالعات گروه ساخت و ساز نشان می دهد که بیش از نیمی از خریداران علاوه بر شناخت پروژه از طریق ابزارهای مختلف،جست و جوی خود را به صورت آنلاین انجام می دهند. بر پایه گزاره مدیریت پروژه ها در فضای مجازی حضور آنلاین و فعال آنان نیازی حیاتی برای دفاتر فروش پروژه ها به نظر می رسد. اگر شما در فضای مجازی فعالیت گسترده ندارید، از صحنه رقابت حذف خواهید شد.در شبکه های اجتماعی معتبر حساب کاربری داشته باشید و رندرهای سه بعدی مفصلی از پروژه های خود به اشتراک بگذارید. با کاربران در ارتباط باشید، خبرهای خوب را نشر دهید و پروژه خود را ترویج کنید.

۲)محتوای مناسب تولید کنید.

هر شبکه اجتماعی با توجه به نوع مخاطبی که دارد، بخشی مهم از مخاطب هدف شما را تشکیل می دهد. بدیهی است که  با  توجه  به تقسیم بندی  گروه، مخاطب هایی  که  در برنامه ریزی  استراتژی   تبلیغات طراحی می شوند  و هر یک  از  شبکه ها پیام مربوط به پروژه شما را به شکلی مناسب و طراحی شده دریافت می کنند. بنابراین توجه داشته باشید که برای تولید محتوا باید از افراد متخصص کمک گرفته شود.

۳)بر رقابت مسلط باشید.

پروژه های رقبای خود را شناسایی کنید. برای این کار ببینید فروشندگان دیگر پروژه ها چه ساز و کاری را دنبال می کنند و برای هریک به سؤالات زیر پاسخ دهید.

-روش تبلیغاتی آنها چگونه است؟

-نوع و شیوه ورود رقیبان شما به بازار چگونه است؟

-پروژه خود را با چه ویژگی در ذهن مخاطب جای می دهند و روش جایگاه سازی آنان چگونه است؟

-از چه ابزار تبلیغاتی بیشتر استفاده می کنند؟ (البته به این معنا نیست که شما هم از ابزار آنان استفاده کنید.)

-پروژه های رقیب احتمالی شما در بازار کدامند؟

-وب سایت رقبای شما چه شاخصه ایی دارد؟

-رقیبان شما تا چه حدی در شبکه های اجتماعی فعال هستند؟

از کارهایی که دیگر رقبا انجام می دهند، فهرستی تهیه و سپس نقاط قوت و ضعف آنان را دسته بندی کنید.

درست است که مذاکره فروشندگان املاک با مشتریان می تواند باعث پیشبرد و تسریع تصمیم گیری خرید شود، اما خریداران ترجیح میدهند، قبل از اینکه کارشناسان را درگیر مسائل خود کنند،نیاز خود را به صورت آنلاین جست وجو کنند.

۴) به آسانی در دسترس باشید.

راه های ارتباطی خود را با روش های مختلف برای بازار هدف خود ارسال کنید.همچنین روی تمام صفحات و بسایت خود اطلاعات تماس قرار داده و صفحه ای (ارتباط با ما) تأثیر گذار بسازید که توجه را به خود معطوف کند.

۵) یک جنرال کاتالوگ بسیار اثر گذار بسازید.

اگر پروژه ای لوکس در اختیار دارید که قراراست افراد ثروتمند را تحت تأثیر قراردهد،جنرال کاتالوگی شیک تولید کنید و فراموش نکنید که کیفیت رندرهای سه بعدی،طراحی و تعداد صفحات بسیار اهمیت دارد. اگر پروژه شما در حد متوسط هم باشد، باید کاتالوگی با کیفیت و شیک داشته باشید. البته نه آنقدر شیک که حس گرانی به مخاطب بدهد. این کاتولوگ هر چه کاربردی تر تهیه شود، اثر گذار بیشتری در پی خواهد داشت.

۶) یک کاتالوگ و یا خبرنامه معمولی تر تولید کنید.

شما به ابزار تبلیغات ی نیاز دارید که همچون نقل و نبات میان مخاطبان هدفتان یا هر کجا که آنان می توانند حضور داشته باشند، توزیع شود. اگر پیشرفت پروژه شما از سرعت قابل قبولی برخوردار است یا اگر پروژه شما لوکس است و یا از وسعت مناسبی برخوردار است، به شما توصیه می شود به تولید خبرنامه بپردازید. این پیشنهاد دلایل متعددی دارد که درآینده به آن اشاره خواهیم کرد.اگر پیشرفت پروژه شما کندتر است و یا از وسعت زیادی برخوردار نیست، کاتالوگی با کیفیت معمولی تر و یا با جزییات کمتر تولید کنید.

۷) یک کارت ویزیت جذاب تهیه کنید.

برای پرسنل فروش خود کارت ویزیتی با کیفیت مرغوب و گرافیکی زیبا تهیه کنید وبه آنها بگویید به هر بهانه ای میان مردم پخش کنند.

۸) ازعکس های محلی استفاده کنید.

در هرصورت، شما فقط یک ملک نمی فروشید، بلکه تمام شهر یا منطقه را می فروشید. بهترین حالت را از شهر یا منطقه نشان دهید. در این راستا از زیباترین و باکیفیت ترین عکس های مناظر محلی شهر استفاده کنید. امکانات مختلف منطقه خود را در قالب کوچک و بزرگ مطرح کنید. خساست  به خرج  ندید و این گونه فکر نکنید که دارید  برای  دیگران  تبلیغ  می کنید. هرچه اطلاعات جذاب و آمار امکانات رفاهی بیشتری ارائه دهید، کار را برای فروش پروژه خود راحت تر خواهید کرد.

۹) اطلاعات ارزشمند به مخاطب خود بدهید.

یک کتاب (هندبوک) تهیه و تولید کنید و در آن به خریداران آموزش دهید برای خرید ملک مورد علاقه و نیاز خود باید چه سؤالاتی بپرسند و به چه مواردی اهمیت بدهند. همچنین این هندبوک را به صورت کتاب الکترونیکی نیز ارائه دهید.

۱۰) با یک متخصص طراح سه بعدی متبحر همکاری کنید.

شرکت های مهندسان مشاور تقریباً هیچ گاه رندر سه بعدی مناسبی که کیفیت و جزئیات خوبی برای استفاده در ابزارهای تبلیغاتی داشته باشد به شما ارائه نمی دهند. این موضوع همواره یکی از چالش های طراحی برای تبلیغات است و این همان فاصله ای است که میان کاتالوگ های پروژه های خارجی و داخلی دارد.

۱۱) یک عکاس حرفه ای استخدام کنید.

یک دفتر فروش پروژه موفق بر موضوع عکاسی حرفه ای تمرکز ویژه دارد. عکس های بد به راحتی کیفیت و امکانات پروژه را زیر سؤال می برد و گزینش بهترین عکس ها که جزئیات و مراحل ساخت پروژه را دراختیار مخاطبان قرار دهد، بسیار حیاتی است. پس عکاسی حرفه ای (ترجیحاً با تجربه عکاسی از سازه و پروژه ها) استخدام کنید یا  اگر خودتان امکانات و  توانایی هایش  را دارید،  خودتان پی گیر شوید. از یاد  نبرید  زمانی که  یک  حرفه ای  را  استخدام  می کنید، مسئله  فرق  می کند.

۱۲) یک بازدید مجازی ترتیب دهید.

وقتی در مرحله پیش فروش هستید، ابزار معرفی شما محدود به نقشه ها و رندرها می شود. در این اثنا بسیاری از افراد درک درستی از پلان سایر نقشه ها ندارند. با درست کردن یک فیلم سه بعدی امکان بازدید مجازی را برای خریداران محیا کنید و دسترسی آن را در فضای مجازی ایجاد کنید. زمان مشتریان با ارزش و محدود است. به ویژه اگر درشهرهای بزرگ هستید، موضوع ترافیک دراشکال مختلف را دقیق دنبال کنید.بازدیدهای مجازی بهترین راه برای ارائه پیش زمینه ای دقیق و جامع از ملک برای خریداران بالقوه است.

۱۳) واحدی نمونه ایجاد کنید.

اگر درمرحله ای از پیشرفت فیزیکی هستید که می توانید واحدی نمونه در نخستین طبقه ساختمان مورد نظر ایجاد کنید، این واحد را به دکوراسیونی خوب و چشمگیر مزین کرده و در آن فضا از خریداران احتمالی پذیرایی کنید. همچنین توصیه می شود از واحد نمونه یاد شده عکاسی و فیلم برداری کنید و تور مجازی خود را با ارائه فیلم این واحد نمایش دهید. حتی ایده دیگری وجود دارد که دفتر فروش پروژه را مشابه یک واحد پروژه خود طراحی و اجرا کنید.

۱۴) ویدیوهای انیمیشنی بسازید.

ویدیوهای کوتاه بسازید و در هر ویدیو یکی از ویژگی های پروژه خود را مطرح کنید. سپس به طور مداوم در فضاها و شبکه های گوناگون مرتبط مجازی منتشر کنید. ویدیوهای کوتاه و جالب با کیفیت بالا کمک فراوانی می کند تا نام تجاری و پروژه خود را با شخصیتی که می خواهید در ذهن مخاطب به تصویر بکشید. فراموش نکنید که کوتاه بودن ویدیوها اهمیت دارد.نگران نباشید، اگر یک متخصص ایده پرداز خوب داشته باشید، به اندازه چندین سال می توانید محتوا تولید کنید. شاید بخواهید از ویژگی مناظر و امکانات محلی یا سایت پروژه و یا اجرای بخش های مختلف پروژه فیلم بسازید. ویدیو انیمیشنی شما لازم نیست خیلی پیچیده باشد، فقط باید پیام را به شکلی برساند که تبلیغات محض به نظر نیاید.

۱۵) سایت خود را سازگار با تلفن های همراه بسازید.

کاربران تکنولوژی ساعت های زیادی را صرف کار کردن با تلفن های همراه خود می کنند. مطالعات نشان می دهد که ۸۰ درصد از کاربران اینترنت از تلفن های همراه خود برای فعالیت های آنلاین استفاد ه می کنند. این خیلی مهم است که شما وب سایت خود را با تلفن های همراه سازگار کنید. حتی بهتر است که نرم افزار ویژه ای برای تلفن های همراه که خریداران بالقوه  می توانند از آن استفاده کنند، تهیه کنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.