رونق اشتغالزایی صنعت ساختمان درگرو فعالیت بخش خصوصی است

0

نایب رییس کمیسیون عمران مجلس گفت: تمامی ساخت و سازهای دولتی کمتر از ۱۰ درصد ساخت و سازهای کشور است بنابراین برای رونق این صنعت و اشتغالزایی آن باید توسط بخش خصوصی باشد.
به گزارش consbank به نقل از ایلنا، محسن نریمان با بیان اینکه آمارهای ارائه شده حاکی از رونق مسکن روستایی است،افزود: با این حال آمارهای شهرداری‌ها حکایت از کاهش ساخت و ساز در شهرها و به تبع آن کاهش اشتغالزایی این صنعت است.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه بدون شعار به فعالان بخش خصوصی مسکن شد و تصریح کرد: بخش خصوصی باید احساس کند که سرمایه‌گذاری‌اش مطمئن است و دولت هم تسهیلات مناسب به او می‌دهد و همچنین مشکلی در رونق این بخش وجود نداشته باشد.
عضو فراکسیون اقلیت مجلس سنگ اندازی بانک‌ها به فعالان بخش خصوصی را از عوامل رکود صنایع وابسته به بخش خصوصی دانست وخاطرنشان کرد: بسیاری از واحدهای بخش خصوصی با کمبود اعتبار مواجه هستند و آنهایی هم که به مرحله تولید رسیده‌اند هم سرمایه درگردش ندارند.
نریمان قیمت فروش نفت در برنامه بودجه سال ۱۳۸۸ را ۵/۳۷ دلار عنوان کرد وگفت: در حالی که دولت نفت را حدود ۶۰ دلار به فروش رسانده است ادعای کمبود منابع نمی‌تواند موجه به نظر برسد.
نایب رییس کمیسیون عمران مجلس مهمترین مشکل رونق صنعت ساختمان وکشور را ضعف مدیریت عنوان کرد واظهارداشت: این صنعت می‌تواند حرف اول را دراشتغالزایی کشور داشته باشد به شرطی که تیم اقتصادی دولت نگاه کارشناسی به آن داشته باشد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.