رونق بازاریابی «پیامکی» مسکن

0

رکود یک ساله بازار مسکن در تهران باعث شده است تا برخی از بنگاه‌های مسکن برای غلبه بر کسادی کسب‌و‌کار، دست به ایجاد ایده‌های جدیدی از قبیل بازاریابی با «پیامک» یا «شماره‌های شبکه هوشمند اینترنت» بزنند.
به گزارش consbank به نقل از دنیای اقتصاد، مدتی قبل نیز بازار مسکن شاهد فعالیت بنگاه‌های املاک از طریق «شماره‌های هوشمند اینترنتی» بود و امروز شاهد آگهی مشاوران املاک به روش ارسال «پیامک» به تلفن همراه است.
تقریبا مدت زمان اندکی است که تعدادی از مشاوران املاک برای جلب توجه مشتریان و ایجاد رونق در وضعیت کسادی فعلی بازار مسکن سعی دارند از روش‌های جدید و جالب، مشتریانی را که در حال حاضر رغبتی به خرید و فروش و اجاره ندارند به سمت خود حرکت دهند.
تبلیغ «پیامکی» روش جدیدی است که به تازگی در بازار مسکن رونق گرفته است. برای مثال یک بنگاه مسکن برای مشتریان خود و حتی مشتریان بنگاه‌های محدوده فعالیت خود واحدهای مسکونی در نوبت فروش را با «پیامک» به مشترکان تلفن همراه آگهی می‌کنند.
نحوه تعداد دفعات ارسال «پیامک» بستگی به شخص فرستنده دارد، زیرا می‌توان «پیامک» را روزانه و هم ماهانه فرستاد و هر یک روز ۱۰۰۰ نفر می‌توانند تحت‌پوشش این «پیامک» قرار بگیرند.
تعدادی از مشاوران املاک که برای فعالیت خود از تبلیغ پیامکی استفاده می‌کنند درباره اینکه این روش چه میزان سودی دارد یا اینکه از آگهی در روزنامه‌ها موفق‌تر است یا نه؟ اظهار کردند: این روش مانند سایر ایده‌های دیگر نیازمند مدت زمانی است تا مراحل کافی را طی کند و به نتیجه مطلوب برسد؛ چراکه اکثر روش‌های نوین در همان ابتدای کار موفقیت یا شکست خود را نشان نمی‌دهند.
از سوی دیگر اینکه تبلیغ از طریق «پیامک» موفق‌تر است یا آگهی درج شده در نیازمندی‌های روزنامه، تعدادی از بنگاه‌داران در این باره معتقدند: نمی‌توان یکی از این روش‌ها را به‌طور کلی حذف کرد و دیگری را جایگزین کرد، زیرا این روش‌ها مکمل یکدیگر هستند و نمی‌توان تنها به یکی از آنها بسنده کرد بلکه به هر دو نیاز است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.