فاز نخست پروژه بازار بزرگ ایران (ایران مال) رونمایی شد

0
ایران مال

 

نخستین فاز پروژه بزرگ ایران مال رونمایی شد. جلال رسول اف، مدیر عامل بانک آینده به عنوان سرمایه گذار اصلی پروژه و علاء میر محمد صادقی از چهره های برجسته اقتصادی ایران، ریاست هیأت امنای این بازار بزرگ را بر عهده دارد. بازار بزرگ ایران (ایران مال) یکی از ۵ مرکز خرید بزرگ دنیاست و در منطقه رقیب ندارد. به گفته رسول اف، این مجموعه نه تنها بزرگترین مرکز تجاری کشور است بلکه دارای بزرگترین مجتمع های فرهنگی و هنری است که همگان می توانند از آن استفاده کنند.

ایران مال

ایران مال بین استان البرز و تهران قرار دارد و طراحی و مطالعه این پروژه ۲ سال به طول انجامیده و اجرای آن ۵ الی ۶ سال زمان برده است. این مجموعه بر اساس سه بعد تخصصی شکل گرفته است؛ فرهنگ و معماری ایرانی، فرهنگ و معماری اسلامی و فرهنگ و معماری نوین.

مساحت کل مجموعه ایران مال، یک میلیون و ۹۵۰ مترمربع می باشد که حدود ۵۰۰ هزار مترمربع آن را واحدهای تجاری تشکیل می دهند.  فاز اول این پروژه، یک میلیون و ۴۰۰ هزار مترمربع می باشد که دارای ۳۰۰ هزار مترمربع واحد تجاری تولیدی است. ۵۵۰ مترمربع دیگر در فاز دوم و تا پایان سال ۱۳۹۹ مورد بهره برداری قرار می گیرد.

ایران مال

این مجموعه حدود  ۲۰۰ رستوران دارد. ۲۰ هزار پارکینگ خودرو و موتورسیکلت نیز به صورت رایگان در اختیار بازدیدکنندگان قرار می گیرد. ۸ هزار خودرو نیز در هر ساعت می تواند به این مجموعه وارد و از آن خارج می شود.

در قسمت های فرهنگی این پروژه، ۴۰ واحد سینمایی طراحی شده است که ۱۲ واحد در فاز یک افتتاح خواهد شد و دارای ۱۸۰۰ صندلی خواهد بود و ۲۸ واحد دیگر در طرح توسعه قرار دارد.

ایران مال دارای فضاهای ورزشی استاندارد در ۱۵ رشته ورزشی است. طولانی ترین جاده تندرستی در منطقه به مسافت دو و نیم کیلومتر نیز در این مجتمع قرار دارد.

ایران مال

ایران مال چهار سوق دارد که شامل فرش ایرانی، خشکبار ایرانی، صنایع دستی ایرانی و وسایل آنتیک و قدیمی ایرانی می باشد. بازار ایرانی مانند بازارهای قدیمی دارای تالار آینه است و برای نخستین بار به جای کافی شاپ در این بازار به رسم قدیم، شربت خانه وجود دارد.

فاز اول دارای یک هتل ۵ ستاره پلاس با ۴۰۰ اتاق و امکانات بالا است که تا پایان سال به بهره برداری می رسد. این مجموعه شامل سالن های همایش قابل توجه می باشد. باغ دیدار و باغ ماهان  و همچنین باغ کتاب به وسعت ۳،۳۰۰ مترمربع با ۶۷هزار جلد کتاب و فروشگاه بزرگ کتاب در این مجموعه خودنمایی می کند.

ایران مال

دریاچه ای به وسعت ۱۳ هزار مترمربع و بزرگترین مرکز نمایشگاهی ایران به وسعت ۴۰ هزار مترمربع، نمازخانه ها و مسجد جامع، امکانات نوین بانکی، شهربازی سرپوشیده ۱۰ هزار مترمربعی و سرای سالمندان با ظرفیت ۳۰۰ نفر از دیگر امکانات ایران مال می باشد.

ایران مال دارای ۵۲ مسیر دسترسی اعم از تونل، پل، زیرگذر و رمپ های مختلف می باشد و احتمالا تا ۱۸ ماه آینده خط مستقیم مترو به این مجموعه راه اندازی خواهد شد.

به گفته رسول اف، ۵۰۰ پیمانکار ایرانی با تعداد ۱۵ تا ۲۵ هزار نفر با هم کار می کردند و با راه اندازی پروژه، برای ۳ تا ۴ هزار نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می شود.

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.