زنگنه سخنان نوبخت را تکذیب کرد

0
به گزارش Consbank، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که میزان درآمدهای حاصل از تغییرات قیمت حامل‌های انرژی وزارت نفت در سال ۹۵ نسبت به قیمت‌های پیش از اجرای هدفمندی در سال ۸۹ چه میزان بوده است، آیا دریافت سهم ۱۴٫۵ درصدی وزارت نفت از این درآمدها صحت دارد یا خیر، اظهار داشت: ما درآمدی از هدفمندی یارانه‌ها نداریم و آن سهم ۱۴٫۵ درصد ربطی به موضوع هدفمندی یارانه‌ها ندارد. حامل‌های انرژی افزایش قیمتش یک بحث دیگری است که مربوط به سازمان هدفمندی بوده و آن ۱۴٫۵ درصد مربوط به هزینه‌های شرکت نفت است و ربطی به هدفمندی ندارد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا این میزان اختصاص پیدا می‌کند و هزینه می‌شود، تأکید کرد: بله، این‌چنین است و در هزینه‌کرد این اعتبار هم به هر حال ناظر و حسابرس شرکت و از سوی دیگر نظارت مجلس نیز وجود دارد.
دفتر سخنگوی دولت در بیستم دی ماه سال جاری در توضیحاتی مستندات قانونی پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان از درآمدهای هدفمندی به وزارت نفت را ارائه کرده بود.
همچنین محمد باقر نوبخت نیز یازدهم دی ماه در جلسه صحن علنی مجلس عنوان کرده بود: باید توجه داشت که مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که ۵ درصد از محل افزایش قیمت بنزین برای ترمیم لوله‌گذاری‌های شرکت نفت هزینه شود، همچنین در قانون بودجه مصوب شد یکهزار میلیارد تومان قیر رایگان برای راه‌های روستایی در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد و همچنین ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به صندوق توسعه ملی اختصاص یابد و ۱۴٫۵ درصد معادل ۳ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به شرکت نفت اختصاص داده شود.
جلیل سالاری کارشناس انرژی هم در گفت‌وگویی از ارائه اطلاعات نادرست رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی درباره منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها انتقاد کرده بود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.