ساختمان‌های ناایمن معرفی می‌شود

0

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت: از این پس تاییدیه آتش‌نشانی در رعایت اصول ایمنی ساختمان یکی از موارد مهم دادن پایان کار است.
به گزارش ایسنا، محمدرضا حاجی‌بیگی در نشستی خبری تصریح کرد: متاسفانه در شهر تهران بسیاری از ساخت و سازها ایرادات اساسی دارد و در حال حاضر ساخت و ساز در ۵۰۰ ساختمان در شهر تهران را که مبحث ماده سه اصول ایمنی ساختمان در آن رعایت نشده است، متوقف کرده‌ایم و به آن‌ها پایان کار نخواهیم داد.
حاجی‌بیگی تاکید کرد: ۱۳۷ مورد از این ساختمان‌ها که عموما بین پنج تا ۳۰ طبقه هستند، بدون پله فرار ساخته شده‌اند و این مورد یکی از موارد مهم رعایت نشدن اصول ایمنی در ساختمان است.
وی با بیان این که از این پس تاییدیه آتش‌نشانی در رعایت اصول ایمنی ساختمان یکی از موارد مهم دادن پایان کار است، اظهار کرد: ماموران آتش‌نشانی از زمان گودبرداری تا پایان کار ساختمان باید بر عملیات ساخت نظارت داشته باشند و این کار را می‌توان از طریق دفاتر الکترونیک شهرداری و همکاری مهندسان ناظر و آموزش‌ها انجام داد.
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران همچنین از معرفی ساختمان‌های ناایمن بر روی سایت آتش‌نشانی برای اطلاع مردمی که از جزییات ساخت و ساز و رعایت ایمنی بی‌اطلاع هستند، خبر داد و اضافه کرد: قرار گرفتن این اطلاعات روی سایت می‌تواند برای تغییر نظر شهروندان تهرانی بسیار موثر باشد. در عین حال ساختمان‌هایی که در آن‌ها اصول ایمنی رعایت شده باشد، رتبه‌بندی شده و روی ساختمان آن‌ها قطعا تابلوهای تایید رعایت ایمنی برای رضایت خاطر شهروندان قرار می‌گیرد و به ساختمان‌هایی که رتبه سه به بعد را نداشته باشند، پایان کار داده نخواهد شد.
وی افزود: این روند با همکاری شهرداری تهران آغاز شده و قطعا ادامه خواهد داشت.
حاجی‌بیگی با بیان این که ساختمان‌های اعلام شده که ضوابط ماده سه ایمنی ساختمان را رعایت نکرده‌اند، عموما در مناطق یک تا شش قرار دارند، افزود: چنانچه تا پایان سال مشکل این ساختمان‌ها برطرف نشود، اسامی آن‌ها روی سایت سازمان آتشنشانی قرار می‌گیرد و پایان کار آن‌ها داده نمی‌شود و به کمیسیون ماده ۱۰۰ معرفی می‌شوند.
وی توضیح داد: البته برخی از این ساختمان‌ها قبل از سال ۸۱ مجوز دریافت کرده‌اند که باید کمیته کارشناسی در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری کند.
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران در ادامه در رابطه با وقوع زلزله احتمالی در تهران، اضافه کرد: زلزله همواره شهر تهران را تهدید کرده است و در این شرایط و با امکانات فعلی قطعا امکان پاسخگویی را نخواهیم داشت و آموزش مردم برای شرایط بحرانی بسیار ضروری است.
وی با بیان این که به دنبال اعلام شرایط بحرانی و حساس کردن مردم نیستیم، ادامه داد: نگرانی از بابت حوادثی که هر لحظه ممکن است تهران را تهدید کند، باید مد نظر ما قرار داشته باشد.
حاجی‌بیگی عنوان کرد: با توجه به تغییرات مدیریتی که در سازمان مدیریت شهر تهران رخ داده قطعا شرایط جدیدی را پیش رو خواهیم داشت و امیدواریم با معرفی رییس جدید این سازمان که هفته آینده اعلام می‌شود، هماهنگی با مجموعه‌های دیگر مدیریت شهری بیش از گذشته انجام شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.