ساختمان بیمارستان ها باید مقاوم سازی شود

0

وزیر کشور بر پیش بینی اعتبار برای مقاوم سازی ساختمان بیمارستان ها تاکید کرد.
مصطفی محمد نجار در حاشیه دومین جلسه شورای عالی مدیریت بحران کشور در گفت و گو با واحد مرکزی خبر افزود: همانگونه که برای مقاوم سازی مدارس، ۴ هزار میلیارد تومان پیش بینی شد و هم اکنون در حال بازسازی هستند، ساختمان بیمارستان ها نیز باید به مرور مقاوم شود.
وزیر کشور افزود: در این آموزشها همه گروه هایی که به اقدام آنها در استان وقوع حادثه نیاز است و همچنین استان های معین ، حضور خواهند داشت و با شبیه سازی حادثه، وظایف هر دستگاه هنگام حادثه مشخص می شود.
محمد نجار گفت: بنا داریم این آموزش را در سطح ملی نیز که آموزش نهایی است، انجام دهیم که اعضای اصلی شورای عالی مدیریت بحران در آن حضور خواهند داشت.
وی با اشاره به اینکه وزرا ، فرماندهان نیروهای مسلح و دستگاههای مختلف در این آموزش حضور خواهند داشت، افزود: امیدوارم بتوانیم با این آموزش ها، آمادگی لازم را برای مقابله با حوادث احتمالی کسب کنیم.
محمد نجار گفت: موضوع این آموزش با توجه به تجربیاتی که در استان ها در حال جمع آوری است، مشخص خواهد شد.
وی راهبرد دیگر در مواقع بحران و وقوع حوادث را تاکید بر طرح جامع بیمه حوادث بیان کرد و افزود: باید افراد برای استفاده از بیمه حوادث تشویق شوند و در این زمینه فرهنگ سازی شود.
محمد نجار طرح جامع امداد و نجات را نیز از دیگر موضوعات مهم در حال پیگیری ذکر کرد و گفت : شرایط این طرح باید با اخذ مشاوره و تعریف طرح های پژوهشی که موردنیاز است در سطح کشور فراهم شود.
وی افزود: مثلا اگر در یک استان حادثه داریم، وظایف استانهای معین و وظایف کل دستگاهها دیده شود.
وزیر کشور با بیان اینکه در این طرح کمبودها و مشکلات موجود استخراج خواهد شد، گفت: طرح جامع امداد و نجات باید به عنوان یک سند ملی مطرح شود.
وی بر پیشگیری از وقوع حوادث تاکید کرد و گفت: در حادثه بحث پیشگیری، مقابله، بازسازی و بازتوانی مطرح است که پیشگیری و جلوگیری از وقوع حادثه بسیار اهمیت دارد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.