ونکوور و تورنتو در دریافت گواهینامه ساختمان سبز از لندن پیشی گرفتند

0
دریافت گواهینامه ساختمان سبز

 

طبق مطالعات اخیر CBRE، ونکوور و تورنتوی کانادا در دریافت گواهینامه ساختمان سبز در رأس قرار دارند.

بر اساس شاخص بین المللی ساختمان سبز، ۱۸٫۶ درصد فضا در استرالیا، کانادا و اروپا موفق به کسب گواهینامه ساختمان سبز شده اند، در حالی که این رقم تا سال ۲۰۰۷، ۶٫۴ درصد بوده است.

ونکوور ۵۱٫۶% و تورنتو ۵۱% و به دنبال آنها سیدنی ۴۶٫۵% و ملبورن ۲۸٫۸% شاخص ساختمان سبز را رعایت کرده اند. لندن در بین این شهرها، با رقم ۸٫۷% پایین ترین رتبه را دارد.

گواهینامه ساختمان سبز

David Pogue، مدیر ارشد CBRE اعلام کرده است:”ساختمان ها، به ویژه ساختمان های تجاری، به لحاظ هدر دادن انرژی، آب  و انتشار کربن، پیشرو هستند. بر اساس توجهی که به این موضوعات شده است، برنامه های گواهینامه ساختمان سبز برای موسسان و سهامداران بسیار قابل اهمیت شده و مورد توجه آنها قرار گرفته است.”

شهرهای استرالیا مانند سیدنی و ملبورن، بیشترین رشد را در این زمینه داشته اند و از مقدار ۱% در سال ۲۰۰۶ به سطح ۴۶٫۵% و ۲۸٫۸% رسیده اند.

شهرهای دیگری که توسط CBRE مورد بررسی قرار گرفته اند، شامل ورشو (۲۱٫۳%)، فرانکفورت (۱۷٫۵%)، استکهلم (۱۲٫۶%)، آمستردام (۱۱%) و پاریس (۹٫۱%) می باشند.

گواهینامه ساختمان سبز

Dr.Rogier Holtermans، مدیر پروژه شاخص بین المللی ساختمان سبز، گفته است: “در سطح بین المللی تشخیص داده شده است که رویکرد گواهینامه ساختمان سبز در بخش ساختمان های تجاری بسیار مورد توجه قرار گرفته است. سرمایه گذاران نیازمند بکارگیری چنین معیارهای استانداردی در جهت حفظ محیط زیست می باشند.”

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.