ساخت آبگرمکن خورشیدی پلیمری در کشور

0

تیم تحقیقاتی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به ساخت نخستین آبگرمکن خورشیدی پلیمری ترموسفونی در کشور شدند.
به گزارش ایسنا، دکتر داود فدایی، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیرکبیر و مجری طرح گفت: ویژگی اصلی آبگرمکن تولیدی،‌ استفاده از جاذب‌های پلیمری با طول عمر بالای ۲۰ سال است که بر خلاف سایر جاذب‌های موجود مسی و آلومینیومی در طول زمان رسوب نمی‌گیرد.
وی ادامه داد: این جاذب‌ها قابلیت تحمل درجه حرارت بین ۳۰ تا ۱۵۰ درجه سانتی گراد را داشته با و مقاومت بسیار مطلوب در برابر اشعه UV قابلیت انتقال مناسب آب را دارند و وزن سبک این جاذب‌ها باعث می‌شود که بار کمتری بر پشت بام خانه و محل مورد نظر برای نصب اعمال شود.
عضو هیات علمی دانشکده صنایع و پژوهشکده انرژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطر نشان کرد: این آبگرمکن در دو مدل تماما خورشیدی و هیبریدی (برقی – خورشیدی) طراحی و ساخته شده است؛ به نحوی که در نوع هیبریدی آن امکان استفاده از سیستم مکمل برق در روزهایی که تابش خورشید کافی نیست، وجود دارد.
وی افزود: سیستم کنترلی موجود در نوع هیبریدی به دو صورت خودکار و دستی قابلیت تنظیم و کنترل دما را برای مصرف کننده فراهم می‌کند.
گفتنی است کلکتور این آبگرمکن خورشیدی به عنوان اختراع در داخل کشور به ثبت رسیده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.