ساخت آپارتمان در تهران بجای شهربازی در گرگان!

0

ساخت پروژه شهربازی گرگان پس از گذشت پنج سال از آغاز آن هنوز شروع نشده است و پیمانکار این طرح از شهرداری گرگان خواست تا بجای ساخت شهربازی برای کودکان در گرگان، آپارتمانی را در تهران به آنها تحویل دهد.
به گزارش consbank به نقل ازمهر، عبدالرضا چراغعلی عضو شورای شهر و رئیس کمیسیون توسعه،‌ عمران و حمل و نقل شهری صبح یکشنبه در نشست شورای شهر گرگان افزود: جالب اینجاست پیمانکار پروژه شهربازی در آخرین جلسه ای که در گرگان تشکیل شد طی پیشنهادی به شهرداری اعلام کرد که می تواند به جای پرداخت بدهی خود و با تحویل وسایل شهربازی یک واحد آپارتمان در شمال شهر تهران به شهرداری گرگان تحویل نماید.
چراغعلی افزود: این در حالیست که وجود مراکز پرهیجان و شادی بخش و پارکهای بازی در سرانه های عمومی شهروندان شهرهای امروز دنیا یک ضرورت اجتناب ناپذیر تلقی می شود.
وی اظهار داشت: شهر گرگان از سالهای گذشته دارای یک شهر بازی با قدمت بیش از ۲۵ سال است که با توجه به رشد جمعیت و توسعه ناگهانی و برنامه ریزی نشده شهر گرگان، هیچ تناسبی بین نیازمندیهای شهروندان و شهر بازی موجود وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: به همین منظور در سال ۱۳۸۳ شهردار وقت گرگان با تصویب اعضای شورای شهر در دوره دوم در اقدامی عجولانه وارد مذاکره با فردی که فاقد صلاحیت فنی لازم بود، شد و با پرداخت مبلغ حدود دو میلیارد ریال فعالیت مربوط به طراحی و مشاوره سایت شهربازی و تله کابین را به این پیمانکار واگذار کرد تا طرف قرارداد ضمن انجام کلیه بررسیهای لازم در خصوص احداث تله کابین، تجهیزات و وسایل مورد نیاز شهربازی گرگان را مشخص و پیشنهاد نماید.
به گفته چراغعلی، پس از این اقدام، شهرداری بدون اخذ ضمانتهای قانونی لازم نسبت به پرداخت مبلغ پنج میلیارد ریال به حساب پیمانکار سازنده تجهیزات اقدام کرد و اکنون پس از گذشت حدود پنج سال نه از تجهیزات مشخص شده و قرارداد خبری هست و نه از پیمانکار و نه از شهربازی.
چراغعلی افزود: جای این پرسش است که چگونه یک پیمانکار و با چه اهرم هایی توانسته است نهادی چون شهرداری را به بازی بگیرد و در مقابل عقد قرارداد، این چنین بی مسئولیت و در واقع با رفتاری تمسخر آمیز پیشنهاد یک واحد آپارتمانی را در مقابل شهربازی به شهرداری گرگان بدهد.
وی یادآورشد: پیگیری ماجرای شهربازی از آن جهت قابل توجه است که پس از گذشت بیش از پنج سال از تصویب پروژه و پرداخت بیش از ۵۰۰ میلیون تومان از بودجه شهرداری به پیمانکار هنوز هیچ خبری از شهربازی نیست.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.