ساخت احداث نیروگاه تولید برق از گاز متان زباله در تبریز

0

قرارداد مشارکتی احداث نیروگاه تولید برق از بیوگاز استحصالی از زباله به امضای شهردار تبریز و سرمایه گذار ترکیه ای رسید.
به گزارش خبرگزاری مهر، شهردار تبریز پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه انعقاد این قرارداد گفت: قرارداد حاضر به روش B.O.T منعقد شده و بر اساس آن سرمایه گذار ترک در مدت ۱۸ ماه ضمن انجام مراحل امکان سنجی، اجرا و بهره برداری، نسبت به احداث نیروگاه تولید برق از متان استحصالی از زباله گاه تبریز اقدام خواهد کرد.
علیرضا نوین یادآور شد: برابر این قرارداد، نیروگاه یاد شده با ظرفیت دو مگاوات در محل زباله گاه تبریز احداث شده و بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا سقف شش مگاوات قابل افزایش خواهد بود.
وی گفت: این اقدام در راستای اصلاح زیرساختهای مدیریت اصولی پسماندهای شهری و نیز کاهش آلاینده های زیست محیطی توسط شهرداری تبریز انجام می شود.
نوین تصریح کرد: احداث این نیروگاه علاوه بر تامین بخش مهمی از نیازهای انرژی کلانشهر تبریز بر کاهش آلاینده های زیست محیطی نیز موثر خواهد بود.
شهردار تبریز اظهار امیدواری کرد که این نیروگاه در مدت زمان اعلام شده احداث شود تا ضمن ایجاد و توسعه زیرساختهای مدیریت اصولی پسماندهای شهری بر کاهش آلودگی هوای تبریز نیز تاثیر مطلوبی گذارد.
نوین اظهار داشت: بر اساس قرارداد حاضر، طرف ترکیه ای در پروژه نیروگاه دو مگاواتی تبریز پنج میلیون دلار سرمایه گذاری می کند اما این رقم تا میزان ۱۰ میلیون دلار قابل افزایش خواهد بود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.