ساخت اسپری شیشه مایع

0

امکان استفاده از شیشه مایع، اسپری نامرئی و غیر سمی که می تواند در برابر هر چیز از جمله باکتری ها و تابشهای ماورا بنفش مقاومت کند به زودی فراهم خواهد شد.
به گزارش consbank از خبرگزاری مهر، از این اسپری که دوستدار محیط زیست نیز است می توان برای محافظت در برابر بیماری ها، حملات آفتها به تاکستانها و پوشش دادن دماغه مخروطی شکل قطارهای سریع السیر استفاده کرد.
این ماده چند کاره که در واقع پوششی سریع تمیز شونده به شمار می رود ضخامتی برابر یک میلیونیوم میلیمتر داشته و می توان آن را برای پوشش دادن هر نوع سطحی برای محافظت از آلودگی، گرما، سرما، ماورا بنفش و باکتری ها مورد استفاده قرار داد.
محققان امیدوارند این ماده که از دی اکسید سیلیس خالص به وجود آمده است روزی بتواند جایگزین تعداد زیادی از مواد پاک کننده که برای محیط زیست مضر بوده و در دسته مواد خطرناک به شمار می روند شده و جهان را در پوششی نامرئی و پاک قرار دهد. لایه پوشش شیشه مایع در واقع لایه ای ضد آب است که می توان به راحتی و با کمک اب سطح آن را پاک کرد.
بر اساس گزارش تلگراف، این ابداع جدید توسط محققان آلمانی شرکت Nanopool ارائه شده و توسط چندین شرکت غذایی و ساختمانی مورد آزمایش قرار گرفته است که نتایج نشان از پاک باقی ماندن و قابل انعطاف بودن لایه شیشه ای به وجود آمده دارد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.