ساخت صندلی مفتولی توسط طراح اتریشی

0
ساخت صندلی مفتولی

 

Thomas Feichtner طراح اتریشی با همکاری یک گروه صنایع دستی ساخت صندلی مفتولی را آغاز کرده است که تکنیک ساخت آن معمولاً برای ساخت حصارهای مفتولی استفاده می شود.

برای شروع طراحی این صندلی، طرحی که این طراح استفاده کرده است، ساخت صندلی با یک پایه واحد می باشد.

او برای ساخت این صندلی از تکنیک خم کردن مفتول استفاده کرده است، با این ذهنیت که یک مفتول دوبعدی را تبدیل به یک شی سه بعدی کند.

ساخت صندلی

Feichtner از شیوه سنتی ساخت صندلی استفاده کرده است که پایه آن تنها یک لوله فلزی خم شده بود. اما به جای آن، از ۱۲  مفتول نازک که از جنس فولاد ضد زنگ می باشند، استفاده کرده که آنها را برای ایجاد یک زاویه ۹۰ درجه خم کرده است.

ساختار صندلی شامل تکیه گاه و نشیمن گاه می باشد که نشیمن گاه صندلی به وسیله روی هم قرار گرفتن مفتول ها و تشکیل یک الگوی مشبک ساخته شده است که استحکام آن را تأمین می کنند.

ساخت صندلی - الگوی مشبک نشیمن گاه

این صندلی حس غیر واقعی بودن را القا می کند، چرا که به عنوان یک جسم سه بعدی، از بعضی زوایا، مانند یک طرح گرافیکی که روی کاغذ کشیده شده است، دو بعدی به نظر می رسد.

هنگام تماشای این صندلی و تشخیص اینکه جلو وعقب صندلی کجاست، احساس سردرگمی و گیج شدن به بیننده دست می دهد، چرا که مفتول های موازی به علت روی هم قرار گرفتن، حالت موج داری را ایجاد کرده اند.

ساخت صندلی مفتولی

این صندلی، امسال در تاریخ ۵ می تا ۳ ژوئن در Designmonat Graz به نمایش گذاشته خواهد شد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.