ساخت مسکن مهر توسط ترک‌ها و کره‌ای‌ها آغاز شد

0

خبرگزاری فارس: مدیرعامل شهر جدید پرند گفت: عملیات شروع ساخت مسکن مهر در پرند توسط شرکت‌های کره‌ای و ترکیه‌ای آغاز شد.
به گزارش  ConsBank به نقل از فارس، سعید صابونی افزود: قرارداد ساخت ۲۵ هزار واحد مسکونی با ترکیه‌ای‌ها و ۵ هزار واحد مسکونی با کره‌ای‌ها بسته شده است که تاکنون شرکت‌کره‌ای برای ساخت ۵ هزار واحد مسکونی نقشه‌ها را تهیه و در حال آماده‌سازی زمین است.
وی ادامه داد: شرکت ترکیه‌ای که برای ساخت ۵ هزار واحد مسکونی اعلام آمادگی کرده و قرارداد آن نیز بسته شده است تاکنون زمین را تحویل و نقشه‌های خود را تهیه کرده است.
وی تأکید کرد: این شرکت ترکیه‌ای در حال انتقال سرمایه خود و واریز کردن سرمایه به بانک ایرانی است.
صابونی گفت: شرکت دیگر ترکیه‌ای که قرار است ۲۰ هزار مسکن در ۱۳۵ بلوک ۱۵ طبقه و واحدهای ۵۵ متر تا ۸۵ متری احداث کند ۹۰ روز فرصت دارد تا به تجهیز کارگاه اقدام کند.
به گفته وی، نقشه واحدهای مسکونی این شرکت‌ ترکیه‌ای مورد تأیید قرار گرفته است و قرار است این شرکت‌ کره‌ای واحدهای مسکونی یک خوابه، دو خوابه و سه خوابه احداث کند.
صابونی در پاسخ به این سئوال که آیا شرکت‌های کره‌ای و ترکیه‌ای به سرنوشت مالزی برای ساخت ۱۰ هزار مسکن در پرند دچار نمی‌شوند، گفت:‌این شرکت‌های کره‌ای و ترکیه‌ای به عنوان سرمایه‌گذار مطرح هستند و با خود ۲۵ درصد آورده خواهند داشت، بنابراین مطمئنا اینها به سرنوشت مالزیایی‌ها دچار نمی‌شوند.
مدیرعامل شهر جدید پرند در پاسخ به این سؤال که چرا از شرکت‌های ایرانی برای ساخت این تعداد مسکن استفاده نشده است، اظهار داشت:‌در ایران شرکت‌های ایرانی که تا این حد سرمایه گذار باشند وجود نداشت البته این شرکت‌ها قرار است تکنولوژی ساخت و ساز قالب تونلی را که مسکن را سریع احداث می‌ کند را با خود وارد ایران کنند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.