ساخت مسکن صنعتی ۳۰ درصد از مصرف انرژی می کاهد

0

ساخت مسکن صنعتی در کشور بدلیل استفاده از عایق های حرارتی و صوتی سالانه ۳۰ درصد صرفه جویی انرژی در کشور بدنبال دارد.
انوشه منصوری دبیر شورای فناوری معماری و ساخت انجمن مفاخر معماری ایران در نشست تولید صنعتی ساختمان و انبوه سازان در محل خانه هنرمندان، اظهار داشت: اطلاعات موجود حاکی از آن است که ما دو تا سه برابر کشورهای جهان در واحدهای مسکونی انرژی مصرف می کنیم.
وی افزود: ضعف فرهنگ استفاده درست از منابع انرژی در واحدهای مسکونی سبب شده که در فصل سرما نزدیک به ۶۵ تا ۷۰ درجه سیستم گرمایشی را تنظیم کنیم و به این ترتیب سوخت را هدر دهیم.
به اعتقاد منصوری، یکی از موانع حضور ایران در سازمان جهانی تجارت اتلاف منابع انرژی است و نیاز به بازنگری در استفاده از این منابع داریم.
وی بابیان اینکه از سال نخست برنامه چهارم توسعه (۱۳۸۴) باید سالانه بیش از یک میلیون واحد مسکونی در سطح کشور ساخته می شد، اما بدلیل عدم تحقق این برنامه و ساخت سالانه بطور متوسط ۵۰۰ هزار واحد مسکونی، از برنامه عقب هستیم.
دبیر شورای مذکور افزود: اطلاعات موجود حاکی است که ایران در ۳۶ سال قبل در بین پنج کشور ساخت وساز مسکن صنعتی جای داشت، اما اکنون سهم این بخش به دو تا سه درصد می رسد.
منصوری اضافه کرد: اکنون سالانه ۸۰۰ تا ۸۵۰ هزار ازدواج درسطح کشور صورت می گیرد و با توجه به اینکه ۷۰ درصد جمعیت کشور را جوان ها تشکیل می دهند باید مسکن مورد نیاز آنها تامین شود، زیرا شاهد بداخلاقی های اجتماعی جوانانی هستیم که در سن ازدواج قرار دارند اما قادر به ازدواج نیستند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.