ساخت نیروگاههای کوچک و پراکنده در دستور کار

0

وزیر نیرو طولانی بودن انتقال برق از مبادی تولید به مصرف را یکی از مهمترین دلایل وجود اتلاف در شبکه انتقال برق کشور عنوان کرد و گفت: وزارت نیرو برای کاهش تلفات برق در شبکه، ساخت نیروگاه‌های کوچک و پراکنده را در دستور کار قرار داده است.
مجید نامجو در گفت وگو با مهر با بیان اینکه هم اکنون صنعت برق ایران از توانمندیهای مختلفی برای خودکفایی در ساخت قطعات برق برخوردار شده است، گفت: هیچ بنگاه اقتصادی در دنیا وجود ندارد که بتواند کلیه قطعات و تجهیزات مورد نیاز خود را بومی سازی کند.
وی افزود: از این رو آن دسته از قطعات و تجهیزاتی که امکان بومی سازی آنها وجود دارد، ساخت داخل می کنیم و ما بقی تجهیزات مورد نیاز را از خارج از کشور وارد می کنیم.
وزیر نیرو با اشاره به وجود اتلاف و تلفات برق در سطح شبکه انتقال کشور، تصریح کرد: یکی از تئوری های وزارت نیرو برای تامین برق مورد نیاز مشترکان تولید برق به صورت محلی و با ساخت نیروگاه‌های کوچک است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون یکی از مهمترین دلایل اصلی وجود تلفات در سطح شبکه انتقال برق کشور طولانی بودن مسیر انتقال برق از مبادی تولید به مصرف است، بیان کرد: از این رو، تلاش می شود که نیاز مشترکان برق را با تولیدات محلی و ساخت نیروگاههای کوچک و پراکنده تامین کنیم.
پیش از این نیز حمد الله محمد نژاد معاون وزیر نفت از وجود تلفات ۲۰ درصدی در سطح شبکه انتقال برق کشور خبر داده و گفته بود: طولانی بودن مسیر انتقال برق از مبادی تولید به مشترکان از مهمترین دلایل افزایش تلفات برق در سطح شبکه است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.