ساخت و سازهای غیرمجاز در شمال تهران بیشتر است

0

قائم مقام معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با بیان این که ساخت و سازهایی که منجر به حکم تخریب می‌شوند در مناطق شمال شهر بیشتر است، ‌گفت : احکام ماده ۱۰۰ برای همه ساختمان‌های متخلف اعم از دولتی ،‌عمومی و غیره اجرا می شود و تفاوتی در نحوه برخورد با آن ها نیست.
به گزارشconsbank به نقل از ایسنا، دکتر سعید غفرانی در حاشیه نشست شورای معاونان شهرسازی و معماری مناطق شهرداری تهران افزود: معاونت شهرسازی بیشتر سعی دارد تا جلوی انجام تخلفات ساخت و ساز را بگیرد ، ‌اما اگر تخلفی صورت گرفت با آن بر اساس قانون برخورد و رای جریمه و یا ‌تخریب بنا بر میزان و نوع تخلف در مورد آن اجرا می شود.
وی در مورد اجرای حکم تخریب خاطر نشان کرد : این حکم در مواردی اجرا می شود که ساخت و ساز موجب به هم ریختن ساختار کالبدی شهر شود ،‌چراکه ما موظف هستیم تا بر اساس معیارها ، ضوابط و طرح های جامع و تفصیلی کالبد شهر را کنترل کنیم و در زمانی که ساخت و سازها از چارچوب تعریف شده خارج می شوند با آن برخورد می شود .
قائم مقام شهرسازی و معماری شهرداری تهران ،‌ بیشتر ساخت و سازهای منجر به حکم تخریب را در مناطق شمالی تهران برشمرد و افزود : با توجه به قیمت بالای ملک در مناطق شمالی تهران و این که ساخت و ساز در این مناطق به نسبت مناطق جنوبی منفعت بیشتری دارد ، ‌تخلفات ساختمانی که بیشتر حکم تخریب می گیرند در مناطق شمالی بیشتر است .
غفرانی با اشاره به نحوه برخورد با متخلفان تصریح کرد : اجرای حکم صادره در مورد همه ساخت و سازهای متخلف اعم از ساختمان های دولتی ،‌ عمومی و غیره اجرا می شود .
همچنین در این نشست ،‌ دکتر غفاری ،مدیر کل تدوین ضوابط و مقررات شهرداری تهران با اشاره به کاهش بیش از ۵۶ درصدی پروانه های صادره در ۹ ماه اول سالجاری نسبت به سال گذشته گفت : مترا‍ژ پروانه های صادره نیز در این مدت ۴۹ درصد کاهش داشته است و مبلغ وصولی از عوارض زیربنا نیز با کاهش ۲۵/۱۹ درصد مواجه بوده است.
وی افزود : در ۹ ماه ابتدای سالجاری ، ‌وصول عوارض تغییر کاربری نیز ۲۱ درصد کاهش داشته است و در زمینه مازاد تراکم نیزوصول عوارض بیش از ۳۴ درصد کاهش داشته است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.