ساخت پراید نفتی در اردبیل

0

مخترعی در اردبیل خودروی دوگانه‌سوز که با سوخت نفت سفید و بنزین کار می‌کند طراحی کرده که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی قرار است این محصول به تولید انبوه برسد.
اکبرزاده، سرمایه‌گذار و مجری صنعتی‌سازی این طرح، درخصوص ویژگی‌‌های این سیستم گفته است: پروژه APK یا دوگانه‌سوز کردن خودروها به نفت سفید و بنزین در حال گرفتن پروانه بهره‌برداری از سازمان صنایع و معادن استان اردبیل است.
وی افزود: با تقاضایی که از وزارت نفت صورت گرفته است، سهمیه نفت برای خودروهای تبدیل شده در استان اردبیل صادر شده است. این سیستم در سال ۸۶ توسط «منوچهر بی‌زبان مقدم» ثبت اختراع شده است.
در حال حاضر این سیستم بر روی یک خودرو پراید نصب شده که به گفته سرمایه‌گذاران طرح در حالت کار با نفت سفید عملکرد مشابهی با بنزین دارد و تنها در شتابش افت مشاهده می‌شود به گونه‌ای که شتاب صفر تا ۱۰۰ پراید که با سوخت بنزین ۱۵ ثانیه است با نفت سفید به ۲۱ ثانیه می‌رسد.
درباره توجیه این طرح گفته شده ایران تولید مازاد بر نیاز نفت سفید دارد که به خاطر نبود مصرف‌کننده مجبور است روزانه بخش زیادی از نفت سفید بدون استفاده مانده را به مخازن گاز تزریق کند. قیمت نفت سفید هم اکنون لیتری زیر ۲۰ تومان است.
بر اساس ادعای مخترعان این طرح برای افزایش اکتان نفت سفید برای رسیدن به بنزین مواد افزونی به نفت سفید افزوده شده تا اکتان آن به نزدیکی بنزین برسد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.