سازمان بهره وری انرژی تسهیلات مالی اعطا می کند

0

سازمان بهره وری انرژی اعلام کرد: طرحهایی که دارای ویژگی های پتانسیل صرفه جویی انرژی بالاتر، دوره بازگشت سرمایه کوتاهتر، سهم آورده بیشتر، مدت زمان اجرای کوتاهتر و مدت بازپرداخت وام کوتاهتر باشد، در اولویت دریافت تسهیلات قرار دارند.
به گزارش پایگاه خبری وزارت نیرو، سازمان بهره وری انرژی به کارخانجات، صنایع و تولیدکنندگانی که خواستار اجرای طرح های بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهای خود باشند، تسهیلات حمایتی اعطاء می کند.
براساس این گزارش، این سازمان بمنظور تشویق صنایع به انجام و اجرای طرح های بهینه سازی مصرف انرژی در واحدهایی که داوطلب باشند، تسهیلات مالی اعطا می کند.
این گزارش می افزاید: در این زمینه طرحهایی که دارای ویژگی های پتانسیل صرفه جویی انرژی بالاتر، دوره بازگشت سرمایه کوتاهتر، سهم آورده بیشتر، مدت زمان اجرای کوتاهتر و مدت بازپرداخت وام کوتاهتر باشد، در اولویت دریافت تسهیلات قرار دارند.
در این گزارش آمده است: هدف از اجرای این طرح ایجاد انگیزه و کمک مالی به صنایع و موسسات کشور جهت سرمایه گذاری و بهبود کارآیی انرژی و صرفه جویی در هزینه های تولید
این واحدهای صنعتی است که سبب رشد اقتصادی در جامعه و افزایش رقابت پذیری محصولات تولیدی در بازارهای داخلی و جهانی خواهد شد.
بنابراین گزارش، این طرح از سال ۱۳۸۵ به سازمان بهره وری انرژی ایران واگذار شده و سابا از ابتدای سال ۱۳۸۸ تاکنون طی مصوبه بهمن ماه سال گذشته هیات وزیران با حضور نمایندگان
وزارتخانه های نیرو، صنایع و معادن، رفاه و تأمین اجتماعی، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری ۱۱ بار تشکیل جلسه داده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.