سازمان نظام مهندسی شناسنامه فنی ساختمان‌های بالای۳هزارمتر راارائه نکرده است

0

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران خبر داد: شهرداری تهران در راستای اجرای چارچوب تفاهم‌نامه چهارجانبه بین شهرداری، سازمان نظام مهندسی، وزارت مسکن و شورای شهر تهران در حال پیگیری صدور شناسنامه فنی برای ساختمان‌های بالای سه هزار متر است و پیگیری این موضوع را متوقف نخواهد کرد.
به گزارش ایسنا، محمد باقر خسروی در حاشیه سامانه مرکز نظارت همگانی «۱۸۸۸» شهرداری تهران در جمع خبرنگاران این موضوع را در پاسخ به علت صادر نشدن شناسنامه فنی برای ساختمان‌ها اعلام کرد.
وی ادامه داد: شهرداری تهران مکلف است، پس از صدور شناسنامه فنی، پایان کار را ارائه کند و این امر نشانگر آن است که شناسنامه فنی نسبت به صدور پایان کار دارای اولویت بیشتری است.
مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با تاکید بر این که این امر به اطلاع اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی رسیده است، عنوان کرد: همچنین به آن‌ها گفته‌ایم که در حال حاضر برخی از پلاک‌های بالای سه هزار متر که در حال نزدیک شدن به مرحله صدور پایان کار هستند، نیازمند آماده شدن شناسنامه فنی هستند که باید این شناسنامه به شهرداری ارائه شود تا هر چه سریع‌تر بتوانیم ساز و کار اجرای پایان کار آن‌ها را مورد بررسی قرار داده و به سرانجام برسانیم.
وی اعلام کرد: این در حالیست که تا این لحظه سازمان نظام مهندسی شناسنامه فنی و ملکی ساختمان‌های بالای سه هزار متر که در پروتکل چهار جانبه به آن تاکید شده را به شهرداری ارائه نکرده است.
خسروی در مورد راه‌اندازی فروشگاه‌های عرضه مصالح استاندارد نیز گفت: این موضوع در حال پیگیری است و در این رابطه نقاطی در سطح شهر تهران شناسایی می‌شود تا در آنجا شرکت‌ها همچون بازار روز، بازارچه‌هایی را ایجاد کنند تا دسترسی به مصالح استاندارد در سطح شهر راحت‌تر شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.