سبد نفتی اوپک برای نخستین بار در سال جاری ۹۴ دلاری شد

0
به گزارش Consbank، به نقل از فارس، سازمان کشورهای تولید و صادرکننده نفت اوپک، در آخرین بروز رسانی سایت خود اعلام کرد: هر بشکه سبد نفتی این سازمان روز دوشنبه با یک دلار کاهش نسبت به روز جمعه ۹۴٫۶۸ دلار معامله شد.

قیمت سبد نفتی روز جمعه پس از چند هفته روند کاهشی اندکی افزایش یافته بود که بار دیگر در روز دوشنبه کاهش یافت و این بار مجددا رکورد جدیدی در کمترین رقم در سال ۲۰۱۴  به ثبت رساند. بر این اساس، سبد نفتی اوپک برای نخستین بار در سال جاری ۹۴ دلاری شد.

سبد نفتی اوپک از ۱۵ آگوست برای نخستین بار در سال ۲۰۱۴ زیر ۱۰۰ دلار در هر بشکه معامله شد. قیمت سبد نفتی اوپک به علت تنش‌ ژئوپلتیکی در ۱۹ ماه ژوئن به بالاترین رقم در سال جاری برابر با ۱۱۰٫۲۶ دلار رسید و از آن زمان تاکنون بیش از ۱۵٫۵۸ دلار از ارزش خود را ازدست داده است.

قیمت نفت برنت نیز از سه شنبه هفته گذشته  برابر با ۹ سپتامبر به علت افزایش ذخایر کمتر ۱۰۰ دلار در هر بشکه فروخته شده است و امروز نیز کمتر از ۹۷ دلار در هر بشکه معامله شد.

گفته می شود که کاهش قیمت نفت به کمتر از ۱۰۰ دلار توان کشورهای عضو اوپک برای تامین بودجه‌شان را با چالش مواجه کرده و احتمال واکنش اعضای اوپک به کاهش جهانی قیمت نفت وجود دارد.

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت صحرای الجزایر، نفت گیراسول آنگولا، نفت اورینت اکوادور، نفت سنگین ایران، نفت سبک بصره عراق، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت مارین قطر، نفت سبک عربستان، نفت موربان امارات و مِرِی ونزوئلا است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.