سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد ینی پاناسونیک برای تولید باتری خورشیدی

0

شرکت بزرگ الکترونیک پاناسونیک ژاپن روز جمعه اعلام کرد: این شرکت در راستای تولید و توسعه باتری خورشیدی تا پایان ماه مارس ۲۰۱۶ میلادی در مجموع ۱۰۰ میلیارد ین در این بخش سرمایه‌گذاری می‌کند.
به گزارش ایرنا به نقل از کیودو، این اقدام شرکت پاناسونیک که در راستای رشد و توسعه تجارت انرژیهای سازگار با محیط زیست و انرژی پاک انجام می شود، به دنبال ادغام شرکت ژاپنی سانیو الکتریک با این شرکت انجام می شود.
پاناسونیک که بزرگترین شرکت تولید کننده تلویزیون پلاسما در جهان است، در تلاش است تا سال ۲۰۱۲ میلادی سهم این شرکت را در تولید باتریهای خورشیدی در بازار ژاپن ارتقا دهد.
پاناسونیک همچنین تلاش می کند تا پایان سال مالی ۲۰۱۵ میلادی (۳۱ مارس ۲۰۱۶ میلادی) جایگاه خود را به سطح سه شرکت برتر جهان در تولید باتریهای خورشیدی برساند.
"فومیو اوتسوبو " رییس شرکت پاناسونیک امروز در نخستین نشست خبری با خبرنگاران در سال جاری میلادی و پس از ادغام شرکت سانیو الکتریک با این شرکت ، رئوس اهداف و برنامه های این شرکت را تا پایان سال مالی جاری (مارس ۲۰۱۱ میلادی) بیان کرد.
اوتسویو ضمن ابراز امیدواری از این که این شرکت الکترونیک بتواند سیستم انرژی را بنا کند که به عنوان پرچمدار تجاری آن باشد، افزود: پاناسونیک به تحقق هدف خود مبنی بر فروش سه تریلیون ین سیستمهای انرژی تا سال مالی ۲۰۱۸ میلادی است.
وی با اشاره به ادغام شرکت سانیو الکتریک بزرگترین شرکت تولید کننده باتریهای یون لیتیوم در جهان گفت: این شرکت به دنبال دست یافتن به هدف فروش یک تریلیون ین باتریهای قابل شارژ در بازارهای جهانی است.
پاناسونیک همچنین در نظر دارد تا سال مالی ۲۰۱۵ میلادی ۴۰ درصد از سهم بازارهای جهانی در خصوص تولید باتریهای یون لیتیوم را در اختیار بگیرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.