سرکارگران ساخت تخت جمشید زن بود‌ند

0

رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه زنان بیشترین سرکارگران و مسئولان ساخت تخت جمشید بوده‌اند، گفت: بانوان ایرانی که سازنده تخت جمشید بودند اجازه نداده‌اند تصاویر مستهجنی از زن در تخت جمشید نقش ببندد.
به گزارش ConsBank، حمید بقایی در مراسم افتتاح نمایشگاه زن در گذر زمان گفت: بیشترین سرکارگران و مسئولان ساخت تخت جمشید زنان بوده‌اند. این قضیه در تاریخ وجود دارد. زنی که خود سازنده‌ تخت جمشید است، بیش از هر کسی به مقام خود واقف است و این دلیلی است که تصاویری که با فرهنگ ایرانی هم‌خوانی ندارند و مستهجن است، در تخت جمشید وجود ندارد، چون خود زن، سازنده‌ آن‌هاست.
وی در ادامه با بیان اینکه زن همواره قبل و بعد از اسلام مورد تکریم بوده استف اظهار داشت: کسانی که می‌خواهند تفاوت بین این دو قائل شوند در واقع سرشان در آخور بیگانه است. قبل از اسلام نیز زن در جامعه احترام داشته است در تخت‌جمشید به عنوان یک بنای تاریخی در ایران حتی یک تصویر برهنه از زن وجود ندارد در حالی که در سایر کشورها از نمونه‌های زنان برهنه بسیار می‌توان در اماکن تاریخی یافت.
رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ابداع کارت اعتباری را از ابداعات ایرانی‌ها عنوان کرد و گفت: باید چنین موضوعاتی را از تاریخ استخراج کنیم و با چنین مثال‌هایی ایرانی‌ها را در جامعه معرفی کنیم. جامعه ایرانی نیاز دارد که بداند چه بوده که بوده و از کجا آمده است. بقایی گفت: همواره زنان در تاریخ نقشی تعیین‌کننده داشته‌اند زنان مشاور خوبی برای مردانشان هستند و محبتی که در وجود آدمی وجود دارد با موجودی به نام مادر شکل می‌گیرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.