سقف‌های کاذب «کناف ای. ام. اف» حرکت در مسیر صنعتی شدن ساخت‌وساز

0

شرکت «کناف ای. ام. اف» از مجموعه شرکت‌های گروه صنعتی کناف آلمان و بزرگ‌ترین تولید‌کننده سقف‌های کاذب مشبک در اروپا است. کارخانجات شرکت در استان باواریای آلمان واقع شده و محصولات آن تابع استانداردهای زیست محیطی ISO 9001 و DIN EN ISO 14001 (استانداردهای بین‌المللی) تولید می‌شود. سقف‌های کاذب «کناف ای. ام. اف» از الیاف معدنی (پشم سنگ و خاک رس) بوده و صد درصد قابل بازیافت و عاری از هرگونه مواد شیمیایی مضر مانند آزبست و فرمالدهید هستند. این سقف‌ها مقاوم در برابر حریق، جاذب صوت (آکوستیک)، عایق صوتی، عایق حرارتی و مقاوم در مقابل رطوبت می‌باشند. همچنین این سقف‌های مشبک در طرح‌های زیبا و دکوراتیو، رنگ‌های متنوع و ابعاد مختلف تولید می‌شوند که به طراحان و معماران امکان ارایه طرح‌های خاص و تزیینی را می‌دهد.
اطلاع رسانی و بازاریابی
سقف‌های کاذب «کناف ای. ام. اف» از جمله محصولات نوین در صنعت ساختمان به شمار می‌رود.
این محصولات با توجه به رشد بلند مرتبه‌سازی در ایران، روز‌به‌روز اهمیت بیشتری می‌یابد. با توجه به زلزله‌خیز بودن کشورمان، سبک‌سازی در ساختمان اصلی مهم تلقی می‌شود. به همین جهت این سقف‌ها به‌دلیل سبک بودن آن‌ها نقش مهمی در این امر ایفا می‌کند. همچنین مقاومت در برابر حریق، بهسازی صوتی و حرارتی ساختمان از دیگر مزایای استفاده این سقف‌های کاذب به شمار می‌رود.
در این راستا شرکت «کناف ای. ام. اف» اطلاع‌رسانی در زمینه‌های ذکر شده را از جمله وظایف زیربنایی خود می‌داند و با شعار «به سمت صنعتی شدن ساخت‌و‌ساز حرکت کنیم» بهره‌برداری از سیستم‌های ساخت‌و‌ساز خشک، عملکرد و توجیه اقتصادی آن همراه با برگزاری سمینارهای آموزشی، شرکت در نمایشگاه‌ها و بازدید از پروژه‌های ساختمانی و ارایه راهکارهای مناسب به معماران، پیمانکاران و صاحب‌نظران در این صنعت از برنامه‌های این شرکت است.
همچنین مقایسه مصالح سنتی و مصالح نوین و توجیه اقتصادی آن با توجه به مباحث ۳، ۱۸ و ۱۹ مقررات ملی ساختمان از جمله موضوعات این اطلاع‌رسانی هستند.
اصلی دیگر که بسیار حائز اهمیت است آموزش سیستم‌های ساخت‌وساز خشک است. اگر بخواهیم اصولی عمل کنیم، می‌بایست این آموزش از دانشگاه‌ها آغاز شود. این مبحث مانند دانشگاه‌های کشور‌های پیشرفته باید جزیی از دروس آموزشی رشته‌های معماری و عمران قرار گیرد. دانشجویان می‌باید از همان ابتدا با این سیستم آشنا شده از کارایی و مزیت‌های آن مطلع شوند. علاوه بر این سازمان نظام مهندسی استان‌ها که از ارکان اصلی سازماندهی مهندسین کشور هستند، نقش بسیار مهمی را در این زمینه ایفا می‌کنند. به‌طوری‌که در جلسه‌های آموزشی ارتقای پایه این مباحث به مهندسان معماری، عمران و تاسیسات آموزش داده شوند.
ویژگی‌های سقف‌ها کاذب مشبک«کناف ای. ام. اف» به شرح زیر است:
۱٫ عملکرد در برابر شعله مستقیم آتش
۲٫ مقاومت در برابر حریق: این تایل‌ها طبق استاندارد DIN 4102 Part 2 با توجه به ضخامت‌شان، از ۳۰ تا ۱۲۰دقیقه در برابر حریق مقاوم است.
۳٫ قابلیت آکوستیک: این سقف‌ها از ارتعاش صدا، انعکاس صوت و ایجاد همهمه در فضا جلوگیری کرده و با جذب ارتعاشات مزاحم، محیط مطلوبی را برای کار و فعالیت به لحاظ صوتی ایجاد می‌کنند. این سقف‌ها به خصوص در فضاهای آموزشی، سالن‌های کنفرانس، سالن‌های آمفی تئاتر و دیگر فضاهای مشابه عملکرد بسیار مهمی داشته و توصیه می‌شوند. این تایل‌ها همچنین دارای قابلیت تضعیف صوت هستند و مانع ورود صداهای مزاحم فضاهای مجاور و فوقانی به داخل فضای مورد نظر می‌شود.
۴٫ عایق حرارتی: این سقف‌ها به علت ساختار مواد اولیه آن‌ها که پشم سنگ است، عایق حرارتی خوبی نیز محسوب می‌شود (بهینه‌سازی در مصرف انرژی).
۵٫ سهولت نصب، نگه‌داری و امکان دسترسی آسان به تاسیسات زیر این سقف‌ها یکی دیگر از ویژگی‌ها در سیستم سقف‌های کاذب مشبک است که آن را از سقف‌های کاذب سنتی (گچ و رابیتس) متمایز می‌سازد.
فروش و تضمین کیفیت محصولات شرکت تولیدات شرکت «کناف ای. ام. اف» از طریق شبکه عاملیت شرکت«کناف ایران» و شعبه شرکت «کناف ای. ام. اف» در سراسر کشور عرضه می‌شود. تضمین کیفیت محصولات شرکت را «کناف ایران» و «کناف ای. ام. اف ایران» برعهده دارند.
در پایان باید گفت در ساختمان‌های جدید با نیازهای عملکردی متفاوت، انتخاب صحیح سقف کاذب امری ضروری به نظر می‌رسد.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.