سهمیه بندی آب نداریم

0

مدیرکل دفتر برنامه ریزی کلان آب و آبفا وزارت نیرو گفت: در صورت مدیریت پیشگیرانه و اصلاح الگوی مصرف، به سهمیه بندی آب در تابستان امسال به ویژه در استان های کم باران نیازی نخواهد بود.
به گزارش ConsBank به نقل از واحد مرکزی خبر ، علیرضا دایمی افزود: با برنامه ریزی و مدیریت مخازن آب، مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی و هشدار و آگاه سازی مردم در زمینه مصرف آب، می توان به آسانی از دوره اوج مصرف آب در تابستان عبور کرد.
وی با اشاره به بهبود وضع بارندگی های کشور در سال آبی جاری، اظهار داشت: با وجود افزایش ۱۵ درصدی بارندگی در مقایسه با سال آبی گذشته، هنوز در برخی از مراکز استان های کشور از لحاظ منابع ذخیره آب در شرایط مطلوبی نیستیم.
دائمی اظهار داشت : به گفته وی، توزیع بارش در مناطق کشور به طور یکنواخت نبوده و به همین خاطر در چند استان از جمله خراسان جنوبی، فارس، قم و بوشهر شرایط مطلوب و مساعدی از لحاظ ذخایر آبی نداریم.
دایمی تصریح کرد: در حوضه آبریز دریای خزر (شمال کشور) شرایط بارندگی در مقایسه با سال گذشته بهتر است و در شرایط طبیعی قرار دارد، حوضه آبریز خلیج فارس نیز در شرایط متوسط است و دریاچه ارومیه از شرایط مطلوبی برخوردار است اما در مناطق شرقی کشور و فلات مرکزی حدود ۲۰ درصد کمبود آب را شاهد هستیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.