سوئیچ اتوماتیک سیستم روشنایی

0

سوئیچ اتوماتیک سیستم روشنایی سیستم روشنایی ایزی‌فیت (Easyfit) باعث می‌شود دیگر نیازی به نگرانی در مورد روشن‌ ماندن چراغ‌ها یا مشکلات مربوط به روشنایی اتاق‌ها و بخش‌های مختلف سازه وجود نداشته باشد. درواقع سوئیچ اتخانه وماتیک سیستم روشنایی مجموعه‌ای از سوئیچ‌ها، حس‌گرها و فعال‌کننده‌های اتوماتیک است که با استفاده از شبکه‌های بدون‌سیم مثل ان‌اوشن (EnOcean) یا بلوتوث، سیستم روشنایی سازه را کنترل می‌کند. بدین‌ترتیب می‌توان تا حد زیادی در مصرف انرژی در بخش‌های مختلف سازه صرفه‌جویی کرد و هزینه‌های اضافی را حذف کرده به‌آسانی روشنایی اتاق‌ها را تنظیم و کنترل کرد. به‌علاوه نصب این مجموعه از سوئیچ‌ها هم آسان و سریع انجام می‌شود.

سوئیچ اتوماتیک سیستم روشناییایزی‌فیت نیازی به باتری ندارد و انرژی لازمه را از محیط دریافت می‌کند. در ضمن‌ استفاده از شبکه بی‌سیم باعث می‌شود نیازی به مدیریت سیم‌ها و کابل‌های مختلف نباشد و مشکلی برای دکوراسیون اتاق ها ایجاد نشود. انعطاف این مجموعه از سوئیچ‌ها و حس‌گرها هم تا اندازه‌ای بالاست که به‌سرعت و به‌راحتی می‌توان آن را در زمان دل‌خواه گسترش داد و بخش‌های جدیدی از سازه را به مجموعه موجود اضافه کرد. کارکرد این مجموعه سوئیچ‌ها و حس‌گرها ساده است: چراغ‌های ال‌ای‌دی (LED) که در سیستم روشنایی سازه به‌کار رفته‌اند از طریق کنترل‌کننده‌های روشنایی و یک ابزار ارتباط میانه به سوئیچ‌ها و حس‌گرها و فعال‌کننده‌ها وصل می‌شود و در زمان نیاز، روشنایی تمام اتاق‌ها طبق نیاز تنظیم و مدیریت می‌شود.

پیکربندی این مجموعه هم به‌سادگی صورت می‌گیرد و با تمام سیستم‌های اتوماسیون سازه‌ای سازگار است و از طریق استاندارد بی‌سیم ان‌اوشن ۹۰۲مگاهرتزی (در آمریکای شمالی) ارتباط برقرار می‌شود. گفتنی است استفاده از ایزی‌فیت باعث کاهش محسوس در مصرف انرژی می‌شود و در عین حال، هزینه‌های نصب، تعمیر و نگهداری سیستم روشنایی سازه هم کاهش پیدا می‌کند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.