سونامی مهاجرت به شهرها شدت می گیرد

0

مجری طرح جامع مدیریت شهری بندر انزلی معتقد است: طی دوره ۲۰۳۰- ۲۰۰۰سونامی مهاجرت روستائیان به شهرها را در سطح جهان شاهد خواهیم بود که آثار مخربی برجای می گذارد.
محمدحسن فولادی در نشست فناوری های نوین ساختمانی در محل تالار شهید آوینی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران، اظهار داشت: طی دوره مذکور که تا پایان آن ۲۰ سال باقی است بالغ بر دو میلیارد نفر بر جمعیت شهری جهان افزوده می شود.
وی تصریح کرد: بررسی ها این احتمال را نشان می دهد که در این دوره بالغ بر ۴۰ درصد ساکنین شهرها، زاغه نشین باشند و کیفیت نامناسبی از نظر اسکان داشته باشند.
به اعتقاد فولادی، پدیده سونامی مهاجرت به شهرها موجب خواهد شد که برای اداره شهرها، دولت ها با مشکلات جدی مواجه شوند و این امر قابل پیش بینی است.
وی افزود: توسعه شهری مشکلات زیادی بدنبال دارد به گونه ای که شهرها قدرت خودگردانی ندارند و یافتن منابع مورد نیاز و راههای استفاده از فرصت ها در دوره مذکور تشدید خواهد شد.
“طرح جامع مدیریت شهری بندر انزلی” C.D.S، مطالعات اولیه آن در سال ۱۳۸۵ صورت گرفته است و با عقد قرارداد پروژه “مطالعات طرح راهبردی توسعه شهری در شهرستان بندر انزلی” بین مرکز مطالعات و تحقیقات وزارت مسکن وشهرسازی و بانک جهانی، پروژه با ارائه شبکه عملیاتی و زمانبندی توسط مدیریت پروژه دکتر فولادی آغاز شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.