سونامی مسکن دروغ است

0

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران با بیان اینکه قیمت مسکن تا پایان سال جاری ثابت مانده و افزایشی نخواهد داشت گفت: نظر مشاوران املاک کاهش قیمت و ارزانی مسکن است.
مصطفی قلی خسروی در گفت و گو با فارس در خصوص ملاقات انبوه سازان با مشاوران املاک گفت :تصوری بر ذهن مشاوران املاک ایجاد شده بود که قیمت مسکن در سال آینده و یا در ماههای آتی افزایش می یابد و این طور به نظر می‌رسید که این صنف قصد تبلیغات روانی منفی در راستای اهداف سوداگرانه حرکت می کند.
وی ادامه داد: همزمان با اوج گرفتن چالش‌های انبوه‌سازان با انجمن صنفی انبوه‌سازان و رسانه‌ای شدن این اتفاق، رییس انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان با مراجعه به اتحادیه مشاوران املاک بر حل این ذهنیت تاکید کردند که آنها نیز موافق افزایش قیمت مسکن نیستند.
وی خاطر نشان کرد: در این ملاقت مشخص شد که دغدغه انبوه‌سازان نیز همسو با نظر مشاوران املاک کاهش قیمت و ارزانی مسکن است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک ادامه داد: قیمت مسکن تا پایان سال جاری ثابت مانده و افزایشی نخواهد داشت و در راه بودن سونامی قیمت‌ها به هیچ عنوان صحیح نیست.
قلی خسروی افزود: قیمت مسکن نه تنها افزایش نداشته بلکه در چند ماه گذشته باز هم کاهش داشته است، چرا که برخی از اقدامات دولت و بخصوص شهرداری باعث شده تا عرضه مسکن افزایش نیابد.
وی ادامه داد: مصوبه جدید شورای اسلامی شهر تهران باعث شده تا شهرداری تهران دیگر برای ساخت و ساز در این بافت‌ها هیچ هزینه‌ای بابت عوارض و تراکم از شهروندان دریافت نکند این یکی از دلایل ثبات قیمت مسکن است.
رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزود: این استقبال از سوی شهروندان حاکی از این است که این استقبال می‌تواند موجب افزایش عرضه مسکن در ماههای آینده شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.