سپرده های ۳۰ میلیارد دلاری ایران نزد۳۹ بانک جهان

0

  بانک تسویه حسابهای بین المللی میزان سپرده های ایران نزد بانک های خارجی در پایان سال ۲۰۰۹را ۲۹٫۹ میلیارد دلار و میزان تعهدات ایران به این بانک ها را ۱۸٫۸ میلیارد دلار اعلام کرد.
به گزارش  ConsBank به نقل از فارس، بانک تسویه حسابهای بین المللی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد میزان سپرده های ایران در بانک های خارجی در پایان سال ۲۰۰۹ ، دی۸۸، با ۷٫۴ میلیارد دلار کاهش نسبت به سه ماه قبل از آن به ۲۹٫۹ میلیارد دلار رسید. این رقم در پایان سه ماهه سوم ۲۰۰۹ نیز ۱٫۴ میلیارد دلار کاهش یافته بود.
تعهدات ایران نسبت به این بانک ها در همین مدت با ۰٫۱ میلیارد دلار کاهش مواجه شده است. این رقم در سه ماهه سوم ۲۰۰۹ نیز ۰٫۱ میلیارد دلار کاهش یافته بود.
این گزارش میزان تعهدات ایران به بانک های خارجی در پایان سه ماهه چهارم ۲۰۰۹ را ۱۸٫۸ میلیارد دلار اعلام کرده است. تعهدات ایران به بانک های خارجی در پایان سه ماهه سوم ۲۰۰۹ بالغ بر ۱۸٫۹ میلیارد دلار اعلام شده بود.
بدین ترتیب حجم کل مراودات بانکی ایران با بانک های ۳۹ کشور خارجی در پایان سال ۲۰۰۹ بالغ بر ۴۸٫۷ میلیارد دلار بوده است این رقم نسبت به پایان سه ماهه سوم ۲۰۰۹ در حدود ۷ میلیارد دلار کاهش داشته است. مراودات مالی ایران با بانک های خارجی در پایان سه ماهه سوم ۲۰۰۹، بیش از ۵۵ میلیارد دلار اعلام شده بود.
بر اساس این گزارش از مجموع کل تعهدات ایران به بانک های خارجی ۱۰٫۱ میلیارد دلار مربوط به بانک های اتحادیه اروپا است که نسبت به سه ماه قبل از آن ۰٫۷ میلیارد دلار کاهش داشته است.
بر مبنای گزارش بانک تسویه حسابهای بین المللی تراز مثبت مبادلاتی ارزی ایران در بانکها و موسسه های مالی خارج از کشور در پایان سه ماهه چهارم ۲۰۰۹ میلادی مثبت ۱۱٫۱ میلیارد دلار بوده است.
مقر اصلی بانک تسویه حسابهای بین المللی در شهر (بازل) در سوییس می باشد و گزارشهای آن تحت عنوان «بانکداری بین المللی و تحولات بازار مالی» چهار بار در سال منتشر می شود.
در این گزارش ها سپرده ها و تعهدهای مجموعه ای از بانکها و موسسه های مالی غیر بانکی متعلق به ۳۹ کشور دنیا که عمدتا اروپایی هستند عرضه می شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.