سکوت استاندارد در زمینه مصالح ساختمانی طولانی شده است

0
به گزارش Consbank به نقل از ایرنا، محمدصادق پورمهدی دوشنبه شب در جلسه شورای فنی استان با تاکید بر رعایت استاندارد مصالح ساختمانی، اظهار کرد: این سازمان باید نظارت جدی بر تولید مصالح ساختمانی داشته باشد.

وی با بیان این که مصالح ساختمانی به عنوان کالای که تبدیل به سرمایه ملی می شود، افزود: دولت وظیفه دارد بر رعایت استاندارد مصالح از مرحله تولید تا توزیع و استفاده نظارت کند.

پورمهدی با تاکید بر نظارت در چارچوب قانون، خاطر نشان کرد: بسیاری از ضعف‌ها و مشکلات پروژه‌های عمرانی از آنجا ناشی می‌شود که مجری و ناظر پروژه ها یکسان است، بنابراین ضروری است نظارت از اجرا جدا باشد.

وی با اظهار گله مندی از عملکرد دستگاه‌های نظارتی، اظهار کرد: متاسفانه جایگاه نظارتی دستگاه‌ها مخدوش شده و انتظار داریم دستگاه ها به درستی به وظایف خود عمل کنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مسوولیت خطیر شورای فنی استان، افزود: کمیته استاندارد سازی مصالح باید جدی تر عمل کرده و از مشکلات احتمالی در پروژه های عمرانی جلوگیری کند.

پورمهدی نظارت بر تولید مصالح ساختمانی را حمایت از تولید استاندارد دانست و گفت: غفلت و سهل انگاری در این خصوص قابل گذشت نیست.

وی همچنین به روز کردن دانش فنی و امکانات مهندسی استان را خواستار شد و افزود: در حال حاضر فناوری‌های بسیار پیشرفته ای در اجرای پروژه های عمرانی به کار می رود که باید امکانات و تجهیزات خود را متناسب با آنها آماده کنیم.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.