شایدحادثه غیرمترقبه‌ای قیمت مسکن را افزایش دهد

0

استاندار تهران گفت: براساس پیش‌بینی‌ها اگر حادثه‌ غیرمترقبه‌ای رخ ندهد، بهای مسکن نیز افزایش نخواهد یافت و حتی در برخی از موارد قیمت مسکن ثابت و در برخی موارد کاهش خواهد یافت.
به گزارش ConsBank به نقل از فارس، مرتضی تمدن استاندار تهران در حاشیه یک همایش در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه‌های استانداری برای حفظ تعادل در قیمت بازار مسکن گفت: برای تنظیم عرضه و تقاضا در بخش مسکن در استان تهران به جز دو شهر تهران و کرج، طرح‌های مسکن مهر گسترده شده است و در همین راستا برای ۲۳۰ هزار واحد مسکونی مهر زمین اختصاص داده شده و تسهیلات بانکی نیز پرداخت می‌شود.
استاندار تهران با اعلام این خبر که به زودی ۵ هزار واحد مسکونی مهر در استان تهران به بهره‌برداری خواهد رسید، خاطرنشان کرد: براساس پیش‌بینی‌هایی که کرده‌ایم، اگر حادثه غیرمترقبه‌ای رخ ندهد، بهای مسکن نیز افزایش نخواهد یافت.
تمدن به تمایل بخش‌ خصوصی برای ورود به بحث مسکن مهر اشاره کرد و یادآور شد: روند تولید مسکن در استان تهران شتاب گرفته است که در همین راستا شهر جدید پرند و هشتگرد را داریم که با این کار تقاضا تا حد زیادی پوشش پیدا می‌کند و اتفاقات سال‌های ۸۵، ۸۶ و ۸۷ که شاهد رشد غیر متعارف در مسکن بودیم، دیگر تکرار نخواهد شد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص بحث مقاومت مسکن مهر نیز گفت: یکی از مسائل مهم که ملی بوده اجرای مسکن مهر است. بنابراین به بحث مقاومت مسکن مهر توجه زیادی می‌شود. در حالی که بعضا بی‌انصافی می‌کنند و به دلیل سرعت اجرای مسکن مهر بحث نامقاوم بودن آن را مطرح می‌کنند؛ در حالی که وزارت مسکن و شهر سازی، شهرداری و سایر ارگان‌های نظارتی بر این بحث مهم نظارت می‌کنند و ما نمی‌گذاریم سرمایه ملی که صرف ساختمان سازی شده است در مقابل زلزله استحکام لازم را نداشته باشد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.