شرایط واگذاری زمین برای خدمات تجاری و فرهنگی

0

براساس تصمیم وزارت مسکن، از این پس زمین برای احداث مراکز فرهنگی شامل مدرسه و کتابخانه به‌صورت رایگان به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار می‌شود. همچنین برای ایجاد مراکز بهداشتی و درمانی نیز زمین رایگان داده خواهد شد.
به گزارشConsBank، جمشید نورصالحی معاون وزیر مسکن با بیان اینکه در گذشته زمین برای خدمات فرهنگی و بهداشتی بر اساس قیمت منطقه‌ای به سرمایه‌گذاران فروخته می‌شد، به دنیای‌اقتصاد گفت: دولت برای شتاب بخشیدن به تامین امکانات روبنایی در زمین‌های ۹۹ساله مصوب کرده زمین به‌صورت رایگان به سرمایه‌گذاران واگذار شود.
وی افزود: همچنین زمین برای احداث مراکز تجاری و تفریحی به‌صورت مزایده‌ای فروخته می‌شود.
وزیر مسکن نیز درباره نحوه ساخت مسجد مورد نیاز پروژه‌های مسکن‌مهر گفت: مسجد مورد نیاز این پروژه‌ها از سوی وزارت مسکن ساخته می‌شود و برای فضاهای فرهنگی همچون مدرسه، مراکز بهداشتی و درمانی زمین رایگان در اختیار دستگاه‌های متولی و بخش خصوصی قرار می‌گیرد.
بیشتر کارشناسان صاحب نظر در امر مسکن اذعان دارند که اگر چه دولت با پشتکار فراوان و ارائه تسهیلات بانکی بر آن است که طرح مسکن مهر را به نتیجه برساند، اما از سوی دیگر از آنجا که جذب جمعیت در طرح مسکن مهر به عنوان شاخص سنجش موفقیت قلمداد می‌شود، لذا باید شرایطی فراهم شود که امکانات زیرساختی نظیر مراکز تفریحی، فرهنگی، مذهبی و… در ساخت‌وسازهای زمین‌های ۹۹ ساله ایجاد شود تا مردم برای زندگی در شهرهای جدید راغب شوند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.