«شهربانی» جایگزین پلیس ساختمان می شود

0

اگرچه سال گذشته خبر فعالیت پلیس ساختمان برای نظارت بر ساخت‌وسازهای شهر تهران منتشر شد، ولی با گذشت یک سال و عدم ابلاغ چنین مصوبه‌ای به اداره معماری و شهرسازی شهرداری تهران این طرح جای خود را به تیم‌های شهربان داد.
به گزارش consbank به نقل ازدنیای اقتصاد، عباداله فتح الهی، قائم‌مقام معاونت معماری و شهرسازی با تشریح چگونگی عملکرد این گروه گفت: با ابلاغ دستورالعمل شورای اسلامی شهر تهران به لزوم مساله وجود هیات نظارتی برای ساخت‌وساز در شهر پرداخته و مصوب شد شرکتی با نام توسعه خدمات شهری یا انتظام و گروه «شهربان» تشکیل شود.
وی افزود: هم اکنون ۱۲۰ تیم «شهربان» با گشت‌زنی در خیابان‌ها و نواحی مختلف بر هرگونه ساخت‌وسازی نظارت مستمر دارند.
فتح الهی درباره ترکیب اعضای این گروه گفت: هر یک از تیم‌های «شهربان» شامل پنج نیرو و ترکیب یک کارشناس شهرسازی، یک نیروی انتظامی و سه نیروی اجرایی هستند که تمامی نواحی ۱۲۰ گانه تهران را تحت پوشش قرار می‌دهند.
این در حالی است که با گذشت ده ماه از آغاز به کار شرکت شهربان، اکیپ‌های این مجموعه تاکنون ۷۰۰ هزار مورد عملیاتی را به انجام رسانده‌اند.
اقبال اشرفی، مدیرعامل شرکت‌های شهربان و حریم‌بان در توضیح آمار فعالیت‌های این گروه در تهران نیز گفت: در حال حاضر به ازای هر ناحیه، یک اکیپ و با ۵۸۸ نیرو آماده ماموریت است، ولی با توجه به وسعت و گستردگی مناطق باید تعداد این اکیپ‌ها افزایش پیدا کند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر گروه‌های شهربان ۱۲ ساعت در روز فعالیت می‌کنند و نتایج تحقیق و تفحص‌های این گروه توسط کمیته ارزیابی پیمانکاران بررسی شده و پس از اخذ تصمیمات لازم درباره تخلفات ساختمانی، تذکرات لازم به سازندگان ابلاغ می‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.