ساخت شهری متشکل از هرم های شناور روی آب

0
هرم های شناور

 

Pierpaolo Lazzarini در تلاش است که برای ساخت یک  شهر متشکل از هرم های شناور که تک به تک و مستقل از هم می باشند سرمایه گذاری کند.

Waya یک طرح پیشنهادی از Lazzarini می باشد که اخیراً سرمایه گذاری طرح اولیه آن توسط شهروندان Wayaland (نام این مجموعه شناور) انجام شده است.

هرم های شناور

طرح این پروژه از معماری Mayan الهام گرفته است و همچنین از اهرام مصر و معابد ژاپنی نیز تأثیر پذیرفته است. طرح های ارائه شده نشان می دهد که این پروژه ترکیبی از معماری زیگورات و قایق های تفریحی لوکس می باشد.

شهروندان Waya افرادی خواهند بود که علاقمند به دریا و آزادی هستند، افرادی که تمایلی به شهرها و فرهنگ شهرنشینی ندارند.

ساخت هرم های شناور

هرم های اصلی روی مساحتی به اندازه ۳۰۰۰ متر مربع به صورت شناور قرار دارند که دارای بخش ورودی برای قایق ها می باشند،  این هرم ها تا ۱۰ طبقه ارتفاع دارند که تقریباً ۳۰ متر بالاتر از سطح آب قرار دارد.

دیگر هرم های بزرگ شامل زمین های ورزشی شناور می باشند، در حالی که هرم های کوچکتر شامل اتاق خواب و بار خواهند بود.

هرم های شناور

هرم های شناور از فایبرگلاس، کربن و فولاد ساخته شده اند. هر هرم بزرگ یک موتور و پروانه در قسمت زیرین دارد که به راحتی می تواند مستقل از بخش های دیگر حرکت کند.

هرم های شناور

Lazzarini قصد دارد تجربه یک زندگی جدید دور از ساحل را به صورت کاملاً مستقل و خودکفا خلق کند.

پنل های خورشیدی و توربین های آب می توانند انرژی تولید کنند، یک تصفیه کننده آب دریا زیر بخش اصلی برای تأمین آب قرار خواهد گرفت و باغ های شناور می توانند برای پرورش مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرند.

هرم های شناور

این معمار هزینه ساخت اولین هتل Waya  را ۳۰۶۹۰۸ پوند برآورد کرده است. او همچنین اخیراً برای ساخت یک نمونه کوچکتر با دو طبقه سرمایه گذاری کرده است و این فرصت را به افراد داده است تا از قبل بتوانند با هزینه ۸۷۷ پوند برای یک شب اقامت، رزرو کنند.

سرمایه گذاران در این پروژه پاسپورتی برای Waya  دریافت خواهند کرد که پیش بینی می شود در سال ۲۰۲۲ افتتاح خواهد شد.

هرم های شناور

به گفته Lazzarini بهترین مکان برای Wayaland امارات متحده عربی می باشد.

همچنین Lazzarini گفته است:”تمایل و اشتیاق زیادی را از جانب مردم دریافت نموده ایم، اما تا زمانی که نمونه اولیه ساخته شود، قانع کردن آنها بسیار مشکل خواهد بود.”

 

 

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.