شهر "سن دیه گو" پیشگام درتولید انرژی های پاک در جهان

0

شهر "سن دیه گو" در ایالت کالیفرونیا با دویست و شصت و پنج شرکت فعال در تولید انرژی های پاک، یکی از پیشگامان تولید این نوع انرژی ها در جهان به حساب می اید.
شبکه خبری فرانس بیست و چهار در گزارشی از کالیفرنیا امریکا درباره تولید انرژی های تجدید پذیر اعلام کرد اقدامات مسئولان و مقامات این ایالت و به ویژه مسئولان شهر "سن دیه گو" باعث شده است تا این ایالت و این شهر به الگویی جهانی برای تولید این نوع انرژی تبدیل شوند.
بر اساس این گزارش ،شهر "سن دیه گو" با اقداماتی که مسئولان و ساکنان ان برای تولید انرژی های تجدید پذیر به اجرا دراورده اند جایگاه خود را به عنوان قطب تولید این گونه انرژی ها در جهان تثبیت کرده است . زیرا قبل از هر چیز از این شهر به عنوان پایتخت صفحات خورشیدی نام برده می شود. در شهر "سن دیه گو" هم اکنون بیش از دو هزار و دویست صفحه خورشیدی بر بام خانه های ان نصب شده است. علاوه بر ان، شرکت های متعددی در این شهر هستند که در امر تولید با کیفیت بالا صفحات فتوولتائیک فعال هستند.
یکی از شرکت ها، شرکت تولید انرژی های تجدید پذیر سیلیکن اسپانیا است ."اسکات اسپوکر" مدیر کل این شرکت در این باره می گوید:هر انچه در این کارخانه تولید می شود از طراحی گرفته تا تولید کار خود کارکنان و متخصصان خود شرکت است. وی افزود با توجه به انکه دانش و فناوری تولید را ما در اختیار داریم می توانیم از هر نظر خود را با شرایط بازار تطبیق دهیم.یعنی اگر بازار به یکباره تقاضای خود را بالا ببرد ما قادریم به همان اندازه عرضه خود را بالا ببریم.
وجود بادهای همیشگی و نور خورشید باعث شده است تا شهر "سن دیه گو" به مکان مناسبی برای تولید انرژی های تجدید پذیر و پاک تبدیل شود.
وجود این دو نعمت در این شهر باعث شده است تا این شهر از نظر محیط زیست و اقتصادی پیشرفت های قابل توجهی داشته باشد.
"بریت کوپنز" مدیر توسعه شرکت "اینوانرژی" را برعهده دارد. این شرکت که انرژی باد را تبدیل به برق می کند شرکت تحت مسئولیت وی صد و شصت مگاوات برق تولید می کند .در واقع باید گفت همه شرایط دست به دست هم داده اند تا اجرا این گونه طرح ها در شهر "سن دیه گو" با موفقیت همراه شود.
"بریت کوپنز" دراین باره می گوید از یک طرف جمعیت زیادی وجود دارد که به انرژی نیاز دارند و از طرفی قوانینی در کالیفرنیا حکم فرماست که تصریح می کند چندین درصد از انرژی مصرفی مردم باید تجدید پذیر باشد و ما با فعالیت هایی که تاکنون انجام داده ایم توانسته ایم این مقدار درصد انرژی پاک را تامین کنیم.
ماجرا به این جا پایان نمی یابد.کشاورزان این شهر نیز با احداث گلخانه ای هایی نوع گیاه می کنند که دانه پر روغنی تولید می کند.روغنی که دانشمندان می خواهند از ان دراینده در تولید زیست سوخت(بیوکاربورانت) استفاده کنند.کارشناسان می گویند دانه های این گیاه با صرفه ترین روش برای تولید زیست سوخت ها هستند.
در اخر انکه ، وجود دویست و شصت و پنج شرکت فعال در تولید انرژی های پاک در شهر "سن دیه گو" باعث شده است تا این شهر به یکی از پیشگامان تولید این نوع انرژی ها در جهان تبدیل شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.