صدور مجوز خزانه داری آمریکا برای افتتاح حساب آمریکایی‌ها در ایران

0
به گزارش Consbank، به نقل از باشگاه خبرنگاران، حمید قنبری معاون اداره تأمین اعتبارات ارزی بانک مرکزی در نشست تخصصی اقتصاد مقاومتی و برجام که با محوریت بازار پول و سرمایه و شفافیت اقتصادی در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه در حال برگزاری است، گفت: بر اساس آخرین نظری که از خزانه داری آمریکا در رابطه با افتتاح حساب برای اشخاص آمریکایی در ایران اخذ شده است، خزانه داری پاسخ مثبت صادر کرده است.
وی ادامه داد: البته افتتاح حساب آمریکایی ها در ایران در شرایطی مثبت اعلام شد که تفسیری برای آن صادر شد که شخص آمریکایی در ایران اگر زندگی کرده و نیاز به افتتاح حساب داشته باشد می تواند حساب بانکی را بازگشایی کند.
قنبری با بیان اینکه، قبل از برجام با سه دسته تحریم سازمان ملل، اتحادیه اروپا و تحریم های آمریکا مواجه بودیم، افزود: البته تحریم های آمریکا دارای دو بخش آمریکایی و غیر آمریکایی برای روابط با ایران بود.
به گفته وی، به صورت کلی، تحریم های ایران دو دسته هسته ای و کالاهای هسته ای و به صورت کلی تحریم هایی که به سایر بخش های کشور ارتباط دارد، بود. همچنین تحریم های غیر هسته ای با اهداف تسلیحاتی و امنیتی به قوت خود باقی است.
معاون اداره تأمین اعتبارات ارزی بانک مرکزی همچنین تصریح کرد: برجام از جهت ماهوی بند به بند در مجالس ایران و آمریکا مورد بحث و بررسی قرار نگرفت، اما تعهدی میان قوای مجریه دو کشور است که قوه مقتنه کشورها نیز آن را بررسی و تأیید نکرده اند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.