صدور پایان کار ۵۵۰هزار واحد مسکونی روستایی

0

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از دریافت پایان کار ۵۵۰ هزار واحد مسکن روستایی در چهار سال گذشته در کشور خبر داد.
به گزارش خبرنگار مهر در ساری، عزیز الله مهدیان در نشست هم اندیشی مدیران بنیاد مسکن و بانک مسکن مازندران خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه چهارم سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی باید نوسازی شود.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی بر اساس سرشماری سال ۸۲ در برابر سوانح غیر مقاوم هستند، اظهار داشت:‌ در سال اول برنامه چهارم ۲۰۰ هزار واحد مسکونی محقق شد اما در سال ۸۶ از ۳۰۰ هزار واحد پیش بینی شده تنها ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نوسازی شد.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه در سال گذشته ۳۰۰ هزار واحد مسکونی برای نوسازی پیش بینی شد، تصریح کرد: این امر به علت مشکلات تسهیلات بانکی تنها ۱۴۰ هزار واحد مسکونی روستایی عقد قرار داد شد.
به گفته وی، ۲۰۰ هزار واحد مسکونی برای نوسازی نیز برای سال جاری پیش بینی شد که با افزوده شدن ۱۳ هزار واحد جنوب کرمان این میزان به ۲۱۳ هزار واحد مسکونی افزایش یافت که بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی عقد قرارداد شد.
وی افزود:‌ در چهار سال گذشته حدود چهار هزار میلیارد تومان تسهیلات روستایی از سوی بانکها پرداخت شده است.
مهدیان با اشاره به اینکه در برنامه پنجم توسعه نیز نوسازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نیز پیش بینی شده است، خاطرنشان کرد: تا پایان برنامه پنجم هیچ واحد مسکونی غیر مقاوم در کشور وجود نخواهد داشت.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.