صدور پروانه احداث ساختمان ۱۲٫۷ درصد افزایش یافت

0

مرکز آمار ایران از افزایش ۱۲٫۷ درصدی صدور پروانه احداث ساختمان توسط شهرداریهای کشور در پاییز سال ۸۸ نسبت به مدت مشابه در سال ۸۷ خبر داد.
به گزارش ConsBank، مرکز آمار ایران نتایج بررسی طرح “جمع آوری اطلاعات پروانه های ساختمانی صادر شده توسط شهرداریهای کشور” را که همه ساله توسط این مرکز و با همکاری دفاتر آمار و اطلاعات استانداریها و شهرداریهای کشور( درحال حاضربیش از هزار و ۲۶۲ شهرداری)، به صورت سرشماری اجرا می شود، اعلام کرد.
نتایج این طرح نشان می دهد در پاییز سال گذشته در شهر تهران تعداد ۲ هزار و ۴۰۶ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداریهای شهر تهران صادر شده است.
در همین مدت تعداد واحدهای مسکونی پیش بینی شده در پروانه های ساختمانی صادر شده برای احداث ساختمان بالغ بر ۱۶ هزار و ۳۹۳ واحد بوده، ضمن اینکه مجموع زیربنای پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان در شهر تهران در حدود ۷/۲۶۵۳ هزار مترمربع است.
در پائیز سال ۸۸ در نقاط شهری کشور به جز شهر تهران تعداد ۳۷ هزار و ۸۴۳ پروانه احداث ساختمان توسط شهرداریهای کشور صادر شده که نسبت به فصل مشابه سال قبل(پاییز۸۷) بالغ بر ۷/۱۲ درصد افزایش و نسبت به فصل قبل( تابستان۸۸) بالغ بر ۱/۱ درصد کاهش داشته است.
تعداد واحد مسکونی پیش بینی شده در پروانه های ساختمانی صادر شده برای احداث ساختمان بالغ بر ۱۲۹ هزار و ۳۶۵ واحد بوده که نسبت به فصل مشابه سال قبل (پاییز۸۷) معادل ۴/۳۴ درصد و نسبت به فصل قبل(تابستان۸۸) نعادل ۵/۱۵ درصد افزایش داشته است.
مجموع زیربنای پروانه های صادر شده برای احداث ساختمان در حدود ۵/۱۷۹۶۱ هزار متر مربع است که نسبت به فصل مشابه سال قبل(پاییز۸۷) بالغ بر ۸/۲۷ درصد و نسبت به فصل قبل (تابستان۸۸) بالغ بر ۲/۲ درصد افزایش داشته است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.