صدور۱۱۰ هزار پروانه ساخت در سه ماه

0

در سه ماهه نخست امسال براساس پروانه های صادره ساخت حدود ۱۸ هزار واحد مسکونی در شهر تهران برنامه ریزی شده که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته ۵۹/۶ درصد کاهش نشان می دهد.
گزارش ایرنا به نقل از اطلاعات مدیریت کل آمارهای اقتصادی بانک یادشده حاکی است: طی سه ماهه نخست سال جاری برای ساخت بیش از یکصد و ۱۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای بزرگ و سایر مناطق شهری پروانه ساختمانی صادر شد.
همچنین طی دوره مذکور برای احداث حدود ۲۵ هزار واحد مسکونی در شهرهای بزرگ کشور پروانه ساختمانی صادر شد که در مقایسه با سه ماهه نخست ۱۳۸۷ کاهش ۵۰/۱ درصدی را درپی داشت.
علاوه بر این براساس پروانه های ساختمانی صادره در سه ماهه اول امسال پیش بینی شده است که حدود ۶۹ هزار واحد مسکونی در سایر مناطق شهری کشور ساخته شود که نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۸۷ به میزان ۳۲/۹ درصد کاهش نشان می دهد.
براساس این جداول در سه ماهه اول سال جاری از سوی شهرداریهای مختلف تهران برای دو هزار و ۵۷۶ دستگاه ساختمان با زیربنای طبقات حدود ۳/۶ میلیون مترمربع پروانه ساخت صادر شد که نسبت به دوره مشابه در سال ۱۳۸۷ از نظر تعداد و سطح کل زیربنای طبقات به ترتیب ۶۲/۱ و ۴۷/۱ درصد کاهش نشان می دهد.
متوسط سطح کل زیربنای ساختمانهای مذکور یک هزار و ۳۸۱ مترمربع بود که نسبت به دوره مشابه در سال ۱۳۸۷ به میزان ۳۹/۴ درصد افزایش داشته است.
طی دوره مذکور یک هزار و ۷۰پروانه ساختمانی برای احداث واحدهای مسکونی چهار طبقه صادر شد که سهمی به میزان ۴۱/۵ درصد را به خود اختصاص داد و بمنظور ساخت ساختمان های پنج طبقه و بیشتر یک هزار و ۲۶۹ فقره پروانه صادر شد که سهم ۴۹/۳درصد داشت و بقیه مربوط به بناهای یک و دو طبقه بود.
مقایسه پروانه های صادره نسبت به دوره مشابه سال گذشته نشان می دهد آمار پروانه های صادره برای ساختمانهای چهار طبقه ۶۱/۷ درصد و پنج طبقه و بیشتر ۶۶ درصد کاهش یافته است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.