صعود بورس‌های آسیایی

0

به گزارش Consbank، شاخص نیک‌کی ۲۲۵ ژاپن ضرر حدود ۰.۶ درصدی اوایل معاملات را معکوس کرد و بدون تغییر چندانی در ۱۹۲۵۱.۰۸ واحد بسته شد. ضعیف شدن نرخ برابری ین در برابر دلار آمریکا از ارزش معاملات سهام توکیو حمایت کرد. ارز ژاپن ۱۱۳.۱۲ ین در برابر هر دلار معامله شد در حالیکه اوایل معاملات ۱۱۲.۷۵ ین بود.
قوی‌تر شدن ین معمولا ارزش سهام شرکت‌های ژاپنی را که متکی به صادرات هستند، تحت فشار قرار می دهد زیرا حاشیه سود خارجی آنها را کمتر می کند.
آمار دولتی نشان داد صادرات ژاپن در ژانویه بر مبنای سالانه، ۱.۳ درصد رشد کرد که کمتر از متوسط نرخ رشد ۴.۷ درصد مورد پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی رویترز بود. صادرات ژاپن به آمریکا ۶.۶ درصد در ژانویه کاهش یافت در حالیکه واردات ۱۱.۹ درصد افزایش یافت. مجموع تراز تجاری ژاپن با ۱.۰۹ تریلیون ین (۹.۶۶ میلیارد دلار) کسری مواجه شد در حالیکه تحلیلگران میزان کسری تجاری را ۶۳۶.۸ میلیارد ین پیش بینی کرده بودند. با این همه ژاپن با آمریکا در ژانویه مازاد تجاری داشت.
شاخص سهام کسپی کره جنوبی ۰.۱۸ درصد رشد کرد و در ۲۰۸۴.۳۹ واحد ایستاد. ارزش سهام سامسونگ الکترونیکس ۲.۱۱ درصد رشد کرد و به ۱۹۳۳ وون کره جنوبی رسید.
در هنگ کنگ، شاخص هانگ سنگ ۰.۶۱ درصد در اواخر معاملات بعدازظهر رشد کرد در حالیکه ارزش معاملات سهام در سرزمین اصلی چین هم افزایش یافت.
شانگهای کامپوزیت با ۱.۲۳ درصد رشد، به ۳۲۴۱.۴۵ واحد رسید در حالیکه شنزن کامپوزیت با ۰.۸۹ رشد، در ۱۹۶۲.۵۲ واحد قرار گرفت. شاخص سی اس آی ۳۰۰ با ۱.۵ درصد افزایش، به ۳۴۷۲.۳۶ واحد رسید.
بازار سهام استرالیا با کاهش روبرو شد و ای اس ایکس ۲۰۰ با ۰.۱۸ واحد اُفت، به ۵۷۹۵.۰۹ واحد عقب نشینی کرد.
حرکات ملایم بازار در آسیا منعکس کننده عملکرد وال استریت در روز جمعه بود.
بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، بازارهای آمریکا روز دوشنبه به مناسبت تعطیلات عمومی بسته بودند.
شاخص‌های بزرگ سهام آمریکا هفته گذشته اندکی رشد کردند. داوجونز اینداستریال اوریج کمتر از ۰.۱ درصد رشد کرد و به ۲۰۶۲۴.۰۵ واحد رسید. شاخص اس اند پی ۵۰۰ با ۰.۲ درصد افزایش، ۲۳۵۱.۱۶ واحد بود در حالیکه نزدک با ۰.۴ درصد افزایش، در ۵۸۳۸.۵۸ واحد بسته شد.
بازارها منتظر انتشار گزارش آخرین نشست کمیته بازار آزاد فدرال بانک مرکزی آمریکا هستند تا دیدگاه مقامات این بانک درباره افزایش نرخهای بهره را مورد ارزیابی قرار دهند. جانت یلن، رئیس بانک مرکزی آمریکا هفته گذشته اعلام کرد این بانک در صورت ادامه روند رشد اشتغال و تورم، احتمالا روند افزایش نرخهای بهره را تسریع خواهد کرد.
روز دوشنبه شاخص دلار که ارز آمریکا را در برابر سبدی از ارزها دنبال می‌کند، ۱۰۰.۸۴ واحد معامله شد که بالاتر از حدود ۱۰۰.۶۲ واحد در معاملات روز جمعه بازار آسیا بود.
دلار استرالیا ۰.۷۶۸۵ دلار و یورو ۱.۰۶۲۲ دلار معامله شد.
نفت خام آمریکا با ۰.۳۴ درصد افزایش، ۵۳.۵۸ دلار در هر بشکه معامله شد در حالیکه نفت برنت با ۰.۴۳ درصد افزایش، در ۵۶.۰۵ دلار قرار گرفت.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.