صنایع با ظرفیت کمتر از ۴۰ درصد کار می‌کنند

0

نماینده اصفهان در مجلس با تاکید بر اینکه اولین گام برای حل مشکلات صنعت کشور آن است که وجود مشکل را بپذیریم.
به گزارش ایلنا، حمیدرضا فولادگر با تاکید بر اینکه نمی‌خواهم همه را نا امید کنم یا سیاه‌نمایی کرده باشم گفت: اینکه آمارسازی بشود یا مطلبی را خلاف واقع منعکس کنیم دردی را دوا نمی‌کند بلکه در وهله اول باید مشکل را بپذیریم تا بتوانیم آن را حل کنیم.
فولادگر گفت: یک وقت می‌گوییم صنعت مشکل دارد و قبول هم می‌کنیم و سپس می‌گوییم بیایید با همکاری یکدیگر مشکلات را حل کنیم اما اینکه منکر مشکل بشویم کار درستی نیست.
وی گناه مشکلات صنایع را متوجه دولت و مجلس دانست و گفت: اگر قبول کنیم صنعت مشکل دارد گام بعدی را بهتر برمی‌داریم اما وقتی منکر می‌شویم دنبال حل مشکل هم نمی‌رویم.
عضو کمیسیون صنایع مجلس خطاب به کسانی که مدعی نبود مشکل در صنایع کشور هستند گفت: بیایید با هم به نزد صنعتگران برویم و ببینیم که صنایع کشور با کمتر از ۴۰ درصد ظرفیت کار می‌کنند.
وی با تاکید بر اینکه صنایع بخش دولتی مشکل خود را دارند گفت: مشکل اصلی در بخش خصوصی است و اگر به شهرک‌های صنعتی سر بزنیم در فعال‌ترین شهرک‌های صنعتی واحدهای بسیاری را می‌یابیم که در مرز تعطیلی قرار دارند و یا اصلا کار نمی‌کنند بنابراین به عنوان عضو کمیسیون صنایع ادعای بحران در صنایع کشور را مطرح نمی‌کنم بلکه این ادعا را به عینه ثابت می‌کنم.
وی با تاکید بر اینکه اکثر شهرک‌های صنعتی کشور نیمه فعال هستند، گفت: امسال برای اولین‌بار در ۶ماه اول سال تعدیل نیرو آن هم در مجمع بالا داشته‌ایم در حالی که تعدیل نیرو به طور معمول در ماه‌های آخر سال اتفاق می‌افتد.
فولادگر از بحران نقدینگی در اکثر واحدهای تولیدی خبر داد و گفت: قرار بوده پرداخت تسهیلات در اولویت باشد و بدهی بنگاه‌های اقتصادی نیز استمهال بشود اما بانک‌ها به هیچ صراطی مستقیم نمی‌شوند.
وی با تاکید بر اینکه از زمان خصوصی شدن بانک‌ها دیگر حرفی برای گفتن باقی نمانده است گفت: این بانک‌ها اعلام می‌کنند که سهام ما وارد بورس شده و دیگر خصوصی هستیم بنابراین حاضر نیستم دستورات دولت را بپذیریم.
نماینده اصفهان با اظهار تعجب از رفتارهای دوگانه بانک‌ها، گفت: تعجب می‌کنم که چگونه رئیس بانک را دولت تعیین می‌کند اما همین رئیس مدعی می‌شود که بانک خصوصی است و نمی‌تواند سیاست‌های کلان کشور و دولت را اجرا کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.