چگونه صنعت ساخت و ساز می تواند موثرتر و کارآمدتر باشد

0

پیمانکاران همواره برای تحویل به موقع کار تحت فشار هستند. در صورتی که آنها در این زمینه موفق نشوند، ممکن است روی هزینه ها و رابطه با مشتری تأثیر منفی داشته باشد. به این دلیل، در کمال ناباوری صنعت ساخت و ساز در زمینه فرآیندهای کاری یکی از کم بازده ترین صنایع می باشد.

چندین عامل هستند که در این زمینه مسبب کاهش بهره وری هستند. یکی از این عوامل این می باشد که کارهای کوچک به تعداد زیادی از پیمانکاران کوچک سپرده می شود. هر چند این کار ممکن است تاثیر مثبتی در سود نهایی داشته باشد، اما چالش هایی را در زمینه برنامه ریزی منابع انسانی به دنبال خواهد داشت. حفظ یک پروژه فعال بدون خدشه وارد کردن به برنامه های پروژه های فردی، حتی برای پیمانکاران باتجربه  نیز ممکن است سخت باشد. نیازهای همیشه در حال تغییر، چالش دیگری می باشد. کسب و کارهای زیادی، به ویژه کسب و کارهایی با منابع محدود، زمان زیادی را صرف مطالعه و بررسی تنظیمات جدید می کنند تا اینکه بر روی پروژه تمرکز داشته باشند.

در این مطلب، پیشنهاداتی را جهت کمک به روند بهبود صنعت ساخت و ساز و کارایی این صنعت به شما ارائه خواهیم داد.

ارائه مواد و مصالح درست در زمان درست

صرف زمان غیرضروری روی بررسی و مدیریت مواد و مصالح، برای پیمانکار و مشتری، کاری بی حاصل می باشد. پیمانکاران می توانند از به هدر رفتن این زمان ارزشمند خودداری کرده و از اینکه کارگران و کارکنانشان چه چیزی را در چه زمانی، نیاز دارند، اطمینان حاصل کنند. مصالح مورد نیاز بایستی یه طور کامل و به صورت آماده در زمان مورد نیاز در اختیار کارگران قرار بگیرد.

تغییر عادت ها و فعالیت های روزانه

به روز کردن فرآیند مدیریت کردن مصالح در صنعت ساخت و ساز ، حرکتی جدی و چشم گیر برای برخی از پیمانکاران می باشد. تعداد زیادی از پیمانکاران ممکن است تمایلی به تغییر نداشته باشند، مخصوصاً اگر آنها احساس کنند که یادگیری و بکار گیری فرآیندهای جدید، کارشان را بیشتر به تعویق خواهد انداخت. این تغییرات ممکن است کاملاً پذیرفته نشوند یا یک شبه اجرا نشوند، اما حتی کوچکترین تغییرات، ارزششان را در طول زمان نشان خواهند داد. کارگران و کارمندانتان را تشویق کنید تا روی هدف نهایی تمرکز کنند، کسب و کارشان را سالم، سودمند و رقابتی نگه دارند.

مشارکت با کارشناسان

اغلب توزیع کنندگان این مهارت را دارند که زنجیره تأمین شما را ساده تر سازند. آنها قدرت و ارزش ناب و تک بودن را درک کرده و می دانند چه تأثیر مثبتی بر کسب و کار شما خواهد داشت. کارشناسان به شما کمک خواهند کرد تا ضایعات را تعیین کرده و از فعالیت های بی ارزش اضافی بکاهید. استفاده از منابع آنها، راه حل راحت و مناسبی برای حفظ پروژه روی مسیر و بالابردن بهره وری تیم خواهد بود.

برخی از مزایایی که شرکت می تواند تأمین کند:

  • تحویل به موقع کالاها
  • مدیریت دقیق مصالح به منظور اجتناب از مواد و مصالح اضافی در محل ساخت و ساز
  • ضمانت و پشتیبانی و شفاف سازی شغل های موجود در پروژه

ساخت و ساز ناب

پیمانکاران موظفند یک محصول با کیفیت بالا را به مشتریانشان در زمان تعیین شده و طبق بودجه تعیین شده تحویل دهند. مایه تأسف است که توجه پیمانکاران معمولاً معطوف به در دسترس بودن مصالح، مدیریت زمان و مدیریت فهرست مواد موجود در محل ساخت و ساز می باشد.  نفوذ کارشناس بر توزیع کنندگان و شرکای سازنده، راه موثری جهت غلبه بر این چالش ها می باشد. دانش و منابع آنها به شما کمک خواهد کرد تا فعالیت هایی ناب را در کسب و کارتان انجام دهید، زنجیره تأمین را بهبود بخشید و یک عملیات ساخت و ساز با هزینه پایین تر را توسعه دهید که موثرتر و سودمندتر خواهد بود.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.