ضرورت ایجاد نهضت کیفیت در کشور

0

دبیر مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: نیاز به ایجاد یک نهضت کیفیت در تولید محصولات و کالاها درکشور داریم.
به گزارش واحد مرکزی خبر، محسن رضایی در همایش بین المللی کیفیت با بیان اینکه فاصله زیادی با کیفیت مطلوب درتولید داریم گفت: میلیارد ها دلار از منابع اقتصادی و انسانی کشور به علت خودروهای پرمصرف و یا وسایل پرمصرف انرژی از بین می رود . وی گفت:حتی استخراج نفت که محصول ملی ماست و تجربه ۱۰۰ ساله در تولید و بهره برداری از ان داریم ،همراه با نواقص و معایب جدی است .
رضایی افزود : بهبود در تولید ، صنعت و کشاورزی حرکتی کند و همراه با تاخیراست . وی گفت : بهبود کیفیت کالاهای تولید شده در کشور ما یک امر فراگیر نیست و هنوز در بسیاری از نقاط کشور تعریف کیفیت، همان تعریف ۵۰ سال قبل است .
رضایی افزود:در بعضی از کالاها کنترل کیفیت محصول فقط در انتهای خط تولید و به صورت اتفاقی صورت می گیرد . نکته مهم این است که مدیریت کیفیت و موضوع کیفیت باید در یک فرایند اجتماعی صورت بگیرد. وی با بیان اینکه همانگونه که رضایت مشتری را در نظر می گیریم و زمان و نواوری را مورد توجه قرار می دهیم گفت : باید رابطه جامعه را با فرایندهای اقتصادی به نحوی برقرار کنیم که این محیط اجتماعی با همدیگر در تعامل باشد .
رضایی بابیان اینکه توسعه پدیده ای اجتماعی است گفت:مدیریت و هدف آن و بطور اخص مدیریت کیفیت ،باید شتاب دادن به توسعه کیفیت باشد . وی گفت:نباید فقط نواوری و رضایت مشتری را مد نظر قرار دهیم و کیفیت مدیریت را باید در یک فرایند اقتصادی ملاحظه کنیم . رضایی افزود:هماهنگ کردن ارزش های محیطی و فرهنگ محیطی باتولید مسئله مهمی است .
وی با بیان اینکه اگر به ملاحظات اجتماعی و محیطی توجه نشود تعارضاتی میان جامعه و اقتصاد ایجاد می شود،گفت:به نظر می رسد مدیریت کیفیت در مباحث تئوریک راهی طولانی در پیش دارد .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.