طراحی ایستگاه مترو شاه عبدالله در ریاض توسط زها حدید

0
ایستگاه مترو شاه عبدالله

 

ایستگاه متروی جدید (KAFD ( King Abdullah Financial District در شهر ریاض به نام ایستگاه مترو شاه عبدالله در عربستان سعودی توسط شرکت معماری زها حدید طراحی شده است که تغییری اساسی در شبکه مترو ریاض برای خط ۱ و پایانه های خط ۴ و خط ۶ ایجاد خواهد کرد.

این مجموعه به مساحت ۴۵۰۰۰ مترمربع شامل چهار طبقه بالای سطح زمین و دو طبقه زیر سطح زمین می باشد که دو طبقه زیرین پارکینگ ماشین می باشند. یکی از ویژگی های برجسته ایستگاه متروی جدید، نمای آن می باشد که نشان دهنده الگوهایی است که به وسیله بادهای بیایان ایجاد می شوند.

ایستگاه مترو شاه عبدالله

نمای ایستگاه مترو شاه عبدالله توسط Newtecnic به صورت مهندسی طراحی شده است که اثر گرمای خورشید را کاهش داده و سبب ایجاد جریان هوایی می شود که سبب خنک شدن ساختمان می شود. تیم تحقیقاتی شرکت بایستی الگوریتم های جدید را برای رسیدن به این سطح از عملکرد توسعه دهد.

طرح نمای این مترو به عنوان  یک طرح خاص و منحصر بفرد در جهان می باشد و تکنیک های جدیدی آن را خلق می کنند.

ایستگاه مترو شاه عبدالله

ایستگاه مترو شاه عبدالله به گونه ای طراحی شده است که رشد ۵۰ درصدی جمعیت را در سالهای آینده پشتیبانی خواهد کرد و بخشی از یک سیستم حمل و نقل شهری جدید می باشد که از ۶ خط مترو، ۸۵ ایستگاه تشکیل شده است و طول مسیر آن بیشتر از ۱۰۰ مایل می باشد.

ایستگاه مترو شاه عبدالله

کنسرسیوم BACS پیمانکار اصلی این پروژه می باشد که اعلام کرده است سال ۲۰۱۸ ساخت آن را تکمیل خواهد کرد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.