چگونه یک راه پله مارپیچ طراحی کنیم

0
راه پله مارپیچ

اگر شما به دنبال یک مارپیچ منحصر بفرد و خاص هستید، می توانید از راه پله مارپیچ در داخل ساختمان استفاده کنید.

اگر می خواهید جلوه ای با جذابیت بصری و احساسی رمانتیک و کلاسیک دارید، می توانید به راه پله مارپیچ بیندیشید. در این مطلب با چند نمونه طراحی راه پله مارپیچ آشنا خواهید شد. یک راه پله مارپیچ ، ترفندی قابل تنظیم است که با هر خانه ای می تواند متناسب باشد.

راه پله مارپیچ با طراحی باز

راه پله مارپیچ

امروزه در طراحی خانه ها، استفاده از طرح های باز و یا به اصطلاح اپن، بسیار زیاد شده است. در پله های مارپیچ نیز می توانید از طراحی اپن استفاده کنید. این نوع طراحی فاصله زیادی با راه پله های برج های قدیمی دارند. راه پله ها می توانند به صورت اپن و مینیمالیستی طراحی شوند.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، راه پله های مارپیچ حتی در فضاهای کوچک مثل سوئیت ها قابل استفاده می باشند. از این راه می توانید مقداری جذابیت هندسی به یک فضای سفید بیفزایید.

راه پله های مارپیچ با طراحی بسته

راه پله مارپیچ

راه پله های مارپیچ می توانند به صورت کلاسیک طراحی شوند. لزومی ندارد همه آنها به صورت اپن و مدرن باشند. تصویر بالا یک طراحی بسته را در راه پله مارپیچ نشان می دهد که با دیوارهای سنگی احاطه شده است. این نوع طراحی یادآور طراحی های قلعه های قدیمی می باشد که گزینه ای عالی برای سبک های رمانتیک یا کلاسیک می باشد.

تورفتگی دیوار با شمعدان هایی که در آن قرار گرفته، جلوه کلاسیکی را به فضا بخشیده اند. استفاده از بافت چوبی نیز، گزینه جذابی برای این سبک می باشد. وجود گلدان گل نیز جلوه طبیعی تری به فضا بخشیده است.

راه پله مارپیچ کاربردی

راه پله مارپیچ

اکثر راه پله ها کاربردی هستند، مگر اینکه شما یک خانه غیرعادی بسازید که پله ها به جایی راه نداشته باشند. تصویر بالا نشان می دهد که چگونه یک راه پله مارپیچ دو بخش خانه را در یک اتاق به هم متصل کرده است.

ایده های دیگری برای یک راه پله مارپیچی چندکاربردی وجود دارد که شامل برقراری ارتباط بین دو سطح در اتاق خواب مهمان یا طراحی یک راه پله مارپیچ برای دسترسی به قفسه های تزئینی اضافی می باشد. راه پله های مارپیچ فضای منحصر بفردی را ایجاد می کنند، بنابراین می توانید در طراحی آنها خلاق تر باشید.

راه پله مارپیچ صنعتی

راه پله مارپیچ

راه پله های مارپیچ در طراحی های صنعتی بسیار مطلوب هستند. در تصویر بالا، راه پله مینیمالیستی با نرده های فلزی وجود دارد که متناسب با کمد کهنه کنار دیوار و میله های مسی روی آن می باشد.

ترکیب فلز سیاه و چوب در کنار هم، جلوه بصری زیبایی به فضا می بخشد. این نشان می دهد که راه پله مارپیچی، می تواند به یک اثر هنری تبدیل شده و استایل خاصی را به فضا بیفزاید.

همچنین این نوع راه پله باریک برای فضاهای کوچک بسیار مناسب می باشد.

راه پله مارپیچ گوشه دار

راه پله مارپیچ

هر چند این سبک، یک مارپیچ کامل نیست، اما به عنوان راه پله مارپیچ نام گذاری شده است. همانطور که مشاهده می کنید، شما می توانید با بکارگیری هندسه، در طراحی خلاق باشید و مفهوم اصلی را نیز حفظ نمایید.

در صورتی که در طراحی خانه شما، از عناصر گوشه دار بیشتر استفاده شده است، این نوع راه پله مارپیچی گوشه دار بسیار مناسب می باشد.

راه پله مارپیچ تزئین شده

راه پله مارپیچ

تزئیناتی که شما انتخاب می کنید تا به راه پله های مارپیچ اضافه کنید، مشخصه اصلی آنها می باشد. همین جزئیات کوچک اضافه شده، به طراحی قوت می بخشند.

شما می توانید گزینه های متنوعی از تزئینات را در طراحی داشته باشید. این طرح ها می توانند روی نرده ها باشند یا اینکه بیرون از پله ها ایجاد شوند. برای نمونه، راه پله های مارپیچ در سالن های بزرگ یا در نقاط کانونی خانه، طراحی های پیچیده و جذابی در بیرون از پله ها برای ایجاد یک فضای رمانتیک دارند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.