طرح ابوظبی برای استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر

0

امیرنشین ابوظبی که اخیرا به عنوان مقر آژانس بین المللی انرژیهای تجدید پذیر تبدیل شده است طرحی را برای بهره مند شدن از منابع انرژی تجدید پذیر تهیه کرده است.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره، امیرنشین ابوظبی طبق راهبردی که برای سه دهه آینده تدوین کرده است قصد دارد به الگوی جهانی در زمینه انرژیهای تجدید پذیر تبدیل شود. در همین چارچوب اجرای طرح احداث شهر نمونه "المصدر" به عنوان الگوی یک شهر سبز که عاری از زباله و گازهای آلاینده باشد آغاز شده است. هدف از احداث این شهر این است که امکان و مزایای زندگی کردن در محیطی که متکی به منابع انرژی تجدید پذیر است را به اثبات برساند.
تا زمانی که شهر "المصدر" احداث شود، ابوظبی تلاش می کند به تدریج استفاده از منابع انرژی جایگزین سوختهای فسیلی را گسترش دهد. این امیرنشین همچنین برنامه ای تبلیغاتی را به منظور افزایش آگاهی مردم و سرمایه گذاران در خصوص جلوگیری از هدر رفتن انرژی در بخش های مختلف تدارک دیده است.
ابوظبی همچنین با احداث مرکز علوم و فناوری "المصدر" اقدام به پرداخت بورسهای تحصیلی رایگان به دانشجویان از مناطق مختلف جهان خواهد کرد. این مرکز اقدام به پژوهش و بررسی در زمینه انرژیهای تجدید پذیر و تربیت کارشناسان متخصص در این زمینه خواهد کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.