طرح انتخاب بهینه سیستم سرمایش ساختمانها در دست تهیه

0

مدیر بخش مصرف ساختمان سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) گفت : طرح انتخاب سیستم سرمایش ساختمانها در اقلیم های مختلف کشور در دست تهیه است.
احمدرضا توکلی افزود: تهیه اجرای این طرح را یکی از دانشگاه های مهم کشور برعهده گرفته است تا پس از تکمیل به سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا)تحویل دهد .
وی با بیان اینکه در کشور چیلرهای برودتی به دو نوع مصرف انرژی الکتریکی و گازی تولید می شود ، تصریح کرد : بر اساس طرح یادشده ،نوع سیستم سرمایشی در ساختمانها با توجه به اوج مصرف انرژی الکتریکی در تابستان و تنوع آب و هوایی اقلیم های مختلف کشور مشخص می شود .
توکلی اضافه کرد : این طرح پس از تکمیل به کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارتخانه های مرتبط و معاونت راهبردی ریاست جمهوری ارائه می شود.
وی افزود: این کارگروه پس از تصویب اعتبار لازم ، به سابا این اختیار را می دهد که در ساختمانهایی که سیستمهای برودتی مشخص شده نصب می شود، یارانه دهد .
مدیر بخش مصرف ساختمان سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) با اشاره به اینکه سیستمهای برودتی گنجانده شده در این طرح با توجه به نوع ساختمان (اداری، مسکونی و تجاری) مشخص می شود ، اضافه کرد : بر اساس آمار بدست آمده ۳۰ درصد از انرژی مصرفی ساختمانها در اوج مصرف یعنی تابستان ، دستگاههای سرمایشی به خود اختصاص داده اند ، که با بهینه کردن مصرف این دستگاهها در اقلیم های مختلف کشور ، شاهد کاهش محسوس آن خواهیم بود .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.