طرح انتخاب بهینه سیستم سرمایش ساختمانها در دست تهیه

0

مدیر بخش مصرف ساختمان سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) گفت : طرح انتخاب سیستم سرمایش ساختمانها در اقلیم های مختلف کشور در دست تهیه است.
احمدرضا توکلی افزود: تهیه اجرای این طرح را یکی از دانشگاه های مهم کشور برعهده گرفته است تا پس از تکمیل به سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا)تحویل دهد .
وی با بیان اینکه در کشور چیلرهای برودتی به دو نوع مصرف انرژی الکتریکی و گازی تولید می شود ، تصریح کرد : بر اساس طرح یادشده ،نوع سیستم سرمایشی در ساختمانها با توجه به اوج مصرف انرژی الکتریکی در تابستان و تنوع آب و هوایی اقلیم های مختلف کشور مشخص می شود .
توکلی اضافه کرد : این طرح پس از تکمیل به کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارتخانه های مرتبط و معاونت راهبردی ریاست جمهوری ارائه می شود.
وی افزود: این کارگروه پس از تصویب اعتبار لازم ، به سابا این اختیار را می دهد که در ساختمانهایی که سیستمهای برودتی مشخص شده نصب می شود، یارانه دهد .
مدیر بخش مصرف ساختمان سازمان بهره وری انرژی ایران (سابا) با اشاره به اینکه سیستمهای برودتی گنجانده شده در این طرح با توجه به نوع ساختمان (اداری، مسکونی و تجاری) مشخص می شود ، اضافه کرد : بر اساس آمار بدست آمده ۳۰ درصد از انرژی مصرفی ساختمانها در اوج مصرف یعنی تابستان ، دستگاههای سرمایشی به خود اختصاص داده اند ، که با بهینه کردن مصرف این دستگاهها در اقلیم های مختلف کشور ، شاهد کاهش محسوس آن خواهیم بود .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.