طرح جابجایی انبارها از بازار تهران اجرا می شود

0

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی شهر تهران با تاکید بر ضروری بودن خروج انبارها از محدوده بازار تهران، گفت: خروج انبارها به نفع همه است.
به گزارش consbank به نقل از ایسنا، محمدرضا بیگی با اعلام این خبر که تاکنون بیش از شش هزار داوطلب خانم و آقا دوره‌های آموزش‌های آتش‌نشانی را گذرانده‌اند، اظهار کرد: هر منطقه آتش‌نشانی متعهد به آموزش تعداد مشخصی از خانم‌ها و آقایان است و با توجه به تمایل شهروندان نسبت به این آموزش‌ها، تعداد خانم‌های متقاضی افزایش قابل توجه داشته است.
وی خاطر نشان کرد: آموزش‌های عمومی سازمان نیز با هدف پیشگیری از خطرات و برای آگاهی همه شهروندان ادامه دارد.
حاجی بیگی در توضیح برنامه سازمان آتش‌نشانی در شناسایی منازل فاقد ایمنی که قرار است با همکاری سازمان‌های مربوطه صورت گیرد، گفت: رتبه‌بندی ساختمان‌های فاقد ایمنی و به عکس ساختمان‌هایی که ملاک‌های لازم را رعایت کرده‌اند، قرار بود، قبلا اجرا شود اما به تعویق افتاد، ولی این طرح با جدیت توسط سازمان آتش‌نشانی اجرا خواهد شد و قطعا اسامی ساختمان‌هایی که ایرادات اساسی دارند، روی سایت شهرداری قرار می‌گیرد و معرفی می‌شوند.
وی خاطر نشان کرد که هماهنگی‌های لازم با معاونت شهرسازی شهرداری و کمیسیون‌های مربوطه برای اجرای این طرح در تایید ایمنی ساختمان قبل از صدور پایان کار انجام شده است.
وی با اشاره به مشکلات متعدد بازار تهران از جمله انبارهای کالاها که قرار است طی طرحی از محدوده بازار خارج شوند، توضیح داد: ممکن است منافع عده‌ای در این جریان تامین نشود، یا به خطر بیافتد، اما طرح جابجایی انبارها از بازار به نفع کل بازاریان و کل شهر است و قطعا اجرا می‌شود.
وی با اشاره به جلساتی که تاکنون با محوریت و پیگیری فرمانداری تهران در همین رابطه تشکیل شده است، گفت: جلساتی با اصناف و بازاریان تشکیل شده و آیین‌نامه‌هایی تدوین می‌شود تا همه گروه‌ها و سازمان‌های متولی مکلف به انجام وظایفشان شوند.
حاجی بیگی همچنین از آماده بودن طرح جامع ایمنی بازار برای ارائه به شورای شهر تهران خبر داد و گفت: اجرای این طرح منوط به همکاری همه دستگاه‌های اجرایی است. به عنوان مثال احداث کانال مشترک در بازار با همکاری و همراهی شرکت‌های آب، برق، گاز و مخابرات امکان‌پذیر است و این طرح باید با رعایت همه جنبه‌های محیطی و ایمنی انجام شود.
مدتی است به بازاریان اعلام شده که باید انبارهای کالای خود را از محدوده بازار خارج کرده و به محل‌هایی دیگر که خارج از محدوده مرکزی شهر است، منتقل کنند که این تصمیم با اعتراض بنکداران و برخی بازاریان مواجه شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.